Prodej nemovitostí bude dle odborníků letos nejvýhodnější, jak na něj?

Za posledních několik let jsme zaznamenali poměrně nevídaný nárůst cen realit. Ty by se ovšem měly letos ustálit a nečeká je ani strmý pád. Hypotéky však budou nadále relativně levné, což nahrává všem, kteří již nějakou dobu přemýšlí o prodeji nemovitosti. Na co si je ovšem třeba dát pozor, abychom zbytečně nepřišli o peníze?

Prodej nemovitostí bude dle odborníků letos nejvýhodnější, jak na něj?

Zpravidla první chybou, kterou při prodeji nemovitosti děláme, je nesprávné určení nabídkové ceny. Ta se totiž odvíjí nejen od stavu nemovitosti, ale také od její polohy a samozřejmě od aktuální situace na realitním trhu. A přestože by si spoustu lidí mohlo myslet, že určení vyšší ceny není reálně problém, opak je pravdou. Určíme-li totiž cenu nemovitosti moc vysoko, nikdo o ni nebude mít zájem a v případně postupného snižování, kdy je nemovitost inzerována moc dlouho, dochází k tomu, že se stává pochybnou a pro případné kupce je podezřelá.

Nastavuje-li navíc majitel nemovitosti cenu pouze na základě svého subjektivního pocitu bez znalostí optimální prodejní strategie, tento odhad bude jen těžko objektivní. K problémům poté zcela samozřejmě dochází i v případě, kdy je nabídková cena určena níže, než by reálně měla být. Prodávající pak totiž poměrně bez okolků přijde o značnou část zisků.

V potaz je ovšem nutné brát i správnou prezentaci nemovitosti na webových stránkách, které ji inzerují. Vyhrát si je totiž třeba nejen s fotografiemi jednotlivých místností a okolí nemovitosti, ale taktéž s jejím popisem. A zcela samostatnou kapitolou je poté i příprava nemovitosti na prohlídku. Majitelé nemovitostí často nevidí nejrůznější nedostatky nebo je nepovažují za důležité, ale pro potenciálního kupce mohou být stěžejní. Nejen z toho důvodu v dnešní dobu nabízejí realitní kanceláři i tzv. home staging. Ten slouží k profesionální přípravě a prezentaci nemovitostí na prodej, aniž by bylo nutné provádět jakékoli rekonstrukční zásahy do nemovitosti. Zpravidla se tak jedná o sladění doplňků, umístění neutrálních dekorací či odstranění nepotřebných věcí, přebytečných kusů nábytku apod.

V letošním roce je ovšem nutné se i obrnit trpělivostí. Předpokládá se totiž úbytek zájemců o koupi nemovitosti a dle předpovědí tak nebude výjimkou klidně i několikaměsíční čekání na vhodného kupce. O to více času a energie tak budou muset celé transakci prodávající věnovat. Stále tu je ovšem možnost využít realitních kanceláří, které se o všechno postarají. Komplexní služby při prodeji nemovitosti nabízí i rodinná realitní kancelář Domov, která se specializuje na oblast Prahy a Berounsko a na realitním trhu působí již 25 let. Ta nabízí zcela komplexní služby při prodeji nemovitosti, které garantují rychlý a bezpečný prodej nemovitosti za co nejlepší cenu.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.