Ať už se stěhujete od rodičů a zařizujete si své první bydlení, anebo s láskou vzpomínáte na bezstarostné prázdniny u babičky, praktické rady do domácnosti se vám budou hodit v každém věku. Člověk se celý život učí. Přečtěte si v článku, jak postupovat, když se průvanem zabouchnou dveře, zatímco vynášíte odpad, jak odpad správně třídit a jakou dlažbu na chodník k dobu nebo na příjezdovou cestu zvolit, aby vypadala dlouho jako nová.
Na co já myslela?
Běháte po bytě, snažíte se před odchodem uklidit co nejvíc věcí, aby byl váš pozdní příchod domů o to příjemnější, ještě vynést odpad, nazout se do lodiček a hurá na kávu za kamarádkami. Jenže chyba lávky, při příchodu k domovním dveřím vidíte, že jsou zabouchnuté a klíče? Zůstaly z druhé strany dveří. Pokud bydlíte v panelovém domě a zabouchly se vám jak dveře sloužící pro vstup do domu, tak pro vstup do bytu, ty první nějak zdoláte. Větší problém by mohly představovat ty druhé. Sami je s velkou pravděpodobností neotevřete, na zabouchnuté dveře volejte zámečníka. Ten je schopen dorazit už za 15 minut, samozřejmě záleží to na dojezdové vzdálenosti. Dveře otevře cobydup a tím i zachrání vámi plánovaný program.
Třízení odpadu bez zápachu
Když už jsme u toho odpadu, třídíte? Nejen plast, papír a sklo, ale také bioodpad se dá pohodlně třídit, ať už žijete v domě nebo v paneláku. V případě domu je třízení bioodpadu snazší a je možné hnojit s ním pole. Pokud bydlíte v panelovém domě, třiďte bioodpad do popelnice. Nejen že budete napomáhat snižovat zápach u popelnic, ale pomůžete jeho dalšímu zpracování.
Příjezdová cesta nebo chodník k domu
Řešíte pokládku dlažby a nemůžete se rozhodnout, která bude vypadat nejlépe? Vyzkoušejte cihlovou dlažbu. Je mrazuvzdorná, odolná proti povětrnostním vlivům, stálobarevná a má nízkou násakovost. Nezáleží přitom na tom, zda bude cihlová dlažba položena na chodníku vedoucímu k domu, nebo na příjezdových kolejích a malém parkovišti. Vydrží obojí a na dlouhý čas.