Odstranění graffiti z autobusové čekárny

Odstranění graffiti z autobusové čekárny

Kvůli graffiti byla celá naše čekárna najednou temným místem. Přibývali tam velmi rychle různé podpisy a do toho se připojovaly i děti se spreji, které vzali rodičům doma. Se sousedy jsme se na zasedání domluvili, že je potřeba zakročit a malůvky z naší čekárny odstranit dříve, než bude celá čekárna bez jediného bílého místa.

Dali jsme si za úkol, že to zkusíme sami, včetně zametení a úklidu okolo čekárny, ale odstranění bylo nemožné. Nikomu z nás to nešlo, tak jsme ho zkusili zamalovat, což vypadalo účinně, ale po zaschnutí stejně graffiti prostoupily na povrch zpátky.

Soused potom přišel z návrhem, že se díval na internetové stránky, jak graffiti odstranit, ale nic nenašel. Ovšem našel firmy, které se takovým odstraněním zabývají. Tak jsme jednu z nich vybrali, tou byla firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. V té době jsme nepoznali kvalitu vybrané firmy, ale nyní víme, že jsme vybrali správně.

Cena byla velmi přívětivá a svými odstraňovači a vapkou krásně graffiti sundali, ovšem trochu stínů tam zůstalo, ale prý je to zcela běžné, takže spolu s odstraněním zamalovali i stíny a vše započetli do ceny. Také nám nabídli zajímavou variantu ochrany pro naši čekárnu, ale tu jsme odmítli, protože čekárna patří městu, být to na mě, tak si antigraffiti nechám nanést, protože odstranění graffiti je s ní velmi snadné.

Odstraňování graffiti z přírodních materiálů

Brown concrete or cement modern tile wall background and texture

Firmu A SERVIS LIPKA jsem poptávala s manželem kvůli odstranění graffiti z našeho kamenného plotu. Minulý rok jsme si nechali před domem postavit plot, kvůli pejskařům, kteří venčili své miláčky na našem trávníku, takže jsme se rozhodli tomu zabránit. Sice si po svých pejscích vždycky uklidili, ale nechtěli jsme mít z trávníku park pro všechny psy z okolí.

Po postavení se nám začaly na jeho obložení objevovat malé nápisy a skončilo to pokreslením velké části plotu. Hledala jsem proto s manželem firmu, která nám plot opraví, protože jsme spreje zkoušeli odstranit tlakovou vodou, ale nešlo to.

Poprosili jsme tedy o radu na jedné kutilské stránce, kde se necháváme často inspirovat nějakými nápady. Tam nám jeden pán poradil firmu A SERVIS, která odstranění graffiti dělá a dal nám i adresu na jejich stránky, takže jsme si o způsobu odstranění přečetli mnohem více.

Se slečnou z firmy jsme si domluvili termín odstranění grafiti a probrali další kroky k ochraně našeho majetku, což v tomto případě znamenalo nátěr proti graffiti. Zaměstnanci firmy se prvně pokoušeli dostat graffiti z plotu stejně jako my, ale protože to byla nějaká speciální barva, šlo to jen o něco málo lépe než nám, protože k tomu používají čistící chemii.

Nakonec museli přistoupit k opískování plotu, kterým barvu z povrchu dostali krásně a není poznat, že by tam někdy bylo něco namalováno. Ihned po vyschnutí jsme nechali plot natřít antigraffiti nátěrem pro jistotu, že by nějaké další dítě napadlo malovat na náš plot. Se službami firmy  jsme velmi spokojení a rádi se na ně obrátíme i příště. Doporučujeme!
34 odpovědí na "Odstranění graffiti z autobusové čekárny"

 1. Tereza Klanická  Květen 26, 2016 v 2:24 pm

  Měli jsme možnost spolupráce s firmou A SERVIS LIPKA a musím jen vychválit. Mám již nějaké zkušenosti s jinými úklidovými firmami, takže mohu porovnávat a za mě jediné, naprostá bomba!!!! Zaměstnanci této firmy odvedli skvělou práci. Vše proběhlo rychle, kvalitně a především čistě (to se u nás jen tak nevidí). Velká pochvala i za skvělou komunikaci a rychlost vyřizování.

  S pozdravem, Tereza Klanická.

  Odpovědět
  • Ondřej Vinkler  Květen 31, 2016 v 1:45 pm

   Dobrý den,
   děkujeme za kladný komentář. Vždy nás pochvala a především spokojený zákazník potěší.

   Pěkný den,
   Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

   Odpovědět
   • Hana Navrátilová  Srpen 10, 2016 v 7:20 am

    Mohla bych se prosím zeptat, kde všude provádíte nabízené služby? Děkuji za odpověď.

    Odpovědět
    • Ondřej Vinkler  Srpen 16, 2016 v 7:03 am

     Dobrý den,
     všechny naše služby zajišťujeme po celé České republice, na Slovensku, ale také v Rakousku a Německu.

     S pozdravem a přáním pěkného dne,
     Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

     Odpovědět
     • Hana Navrátilová  Srpen 31, 2016 v 8:35 am

      Takže i v Rakovníku?

     • Ondřej Vinkler  Září 21, 2016 v 12:24 pm

      Dobrý den paní Navrátilová,
      ano, vše, co máme v nabídce zajistíme i v Rakovníku.

      S pozdravem
      Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

     • Petra Novotná  Září 26, 2016 v 1:46 pm

      Jak u Vás vychází cenově odstranění graffiti?

     • Ondřej Vinkler  Září 29, 2016 v 1:50 pm

      Dobrý den paní Novotná,
      kompletní cenovou nabídku na všechny naše služby naleznete zde: http://www.a-servislipka.cz/cenik/.

      S pozdravem a přáním pěkného dne
      Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

 2. Renata Svrčková  Duben 24, 2016 v 7:25 pm

  Dobrý den, zvládáte odstraňovat graffiti i ze dřeva? Předem děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Ivana Morysová  Květen 1, 2016 v 3:48 pm

   Ano umíme odstranit graffiti i ze dřeva.

   Odpovědět
  • Filip Nečas  Květen 14, 2016 v 3:28 pm

   Nějaký hulvát nám pomaloval těmi svými nesmysly a čáranicemi garážová vrata lomax, na vratech je folie, dá se odstranit grafit i z tohoto materiálu?

   Odpovědět
   • Roman Halouzka  Květen 21, 2016 v 6:26 pm

    Uvidíme, snad to půjde, už jsme podobný případ několikrát řešili. Problém nastává pokud se na vratech a na folii objeví sprej montana, na tento sprej není odstraňovač a graffiti by nešlo citlivě odstranit. Je potřeba to vyzkoušet a problém řešit a vyhodnotit na místě.

    Odpovědět
   • Ivana Morysová  Květen 21, 2016 v 6:30 pm

    Jak říkám, vyzkoušejme to řešit nejprve citlivými odstraňovači a uvidíme. Pokud se to podaří, určitě Vám doporučíme anitgraffitovou ochranu. Potom podobný problém nenastane, graffiti půjde lehce dolů.

    Odpovědět
 3. Zdeněk Mráček  Duben 24, 2016 v 7:20 pm

  Vážně mě štve, že něco jako grafity existuje a jejich odstranění spapá hodně peněz, ale nedá se nic dělat, je mezi námi a my se můžeme chránit jedině antigrafitovou ochranou. Tu jsem si nechal natřít na fasádu domu ihned po tom, co jsem po jednom sprejerovi musel zajišťovat její opravu. Naštěstí si tuhle srandu zaplatil sám, protože byl tak hloupý, že byl zachycen jeho obličej na kamerách. Antigrafitová ochrana mi chrání moji peněženku před takovými zvířaty. Doporučuji!

  Odpovědět
  • Pavel Rous  Květen 14, 2016 v 3:32 pm

   To jste měl štěstí, my máme taky na kamerách řádění sprejerů na našem objektu. Záznam jsme poskytli policii a ta případ odložila, protože nic nevypátrala. Takže jsme si opravu platili sami. Nyní řešíme s A SERVISEM antigraffitovou ochranu, protože víme, že pachatel bude vždy neznámý a to jsme měli dobrý pocit bezpečí, že máme kamery.

   Odpovědět
   • Jan Krutiš  Květen 30, 2016 v 8:36 am

    Jojo, antigraffitová ochrana je fakt dobrá investice. Nejen, že nám to zajistilo 100% ochranu proti graffiti a následným šmouhám a zbylým skrvnám po odstraňování. Ale především nám to ušetřilo peníze a čas. Takže A SERVIS na jedničku. 🙂

    Odpovědět
    • Ondřej Vinkler  Říjen 5, 2016 v 10:43 am

     Dobrý den pane Krutiši,
     jsme rádi, že jste s naší službou spokojený.

     S pozdravem
     Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

     Odpovědět
 4. Alexandra Žiková  Duben 21, 2016 v 12:11 pm

  Odstraňujete i malé tagy z elektrických plechových beden?

  Odpovědět
  • Ivana Morysová  Květen 1, 2016 v 3:49 pm

   Ano, nemáme problém čistit a odtraňovat tagy a graffiti z plechových beden a skříní.

   Odpovědět
   • Petr Soužil  Červen 6, 2016 v 7:28 am

    Na co všechno lze antigraffitová ochrana nanést?

    Odpovědět
    • Ondřej Vinkler  Říjen 3, 2016 v 12:51 pm

     Dobrý den pane Sloužile,
     antigraffitová ochrana lze aplikovat na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nesnesou tuto ochranu jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát.

     S pozdravem
     Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

     Odpovědět
 5. Samuel Hložek  Duben 20, 2016 v 11:07 am

  Cena odpovídá kvalitě, nezaplatíte málo, ale určitě s jim graffiti daří odstranit.

  Odpovědět
  • Ivana Morysová  Květen 14, 2016 v 3:43 pm

   Ano, antigraffitová ochrana není levná záležitost i přesto, že od firmy A SERVIS LIPKA, ji pořídíte za 120,-Kč/m2, což je cca 40% ceny naši konkurence v hodnocení přehledu cen 10.5.2016. Ale opravy fasád, a odstraňování grafitů na náročnějších druzích materiálů, jako jsou kamenné sokly, ušlechtilé obklady fasád, marmolity atd. vyjdou určitě dráž. Je mi vždycky líto našich zákazníků, když zjistí, na kolik třeba vyjde oprava mozaikové omítky – marmolit, z které se zkrátka graffiti, bez antigraffitové ochrany odstraňovat nedá a je potřeba marmolit generálně opravit.

   Odpovědět
 6. Martin Dankol  Duben 17, 2016 v 12:11 pm

  K odstranění a čištění graffiti Praha bylo zapotřebí použít tři kusy speciální chemie, kterou k tomuto odstranění používáme. Tuto chemii nejprve naneseme na graffiti a necháme chvíli na jejích povrchu působit a následně tento odstraňovač společně s barvou grafitů odstraníme za použití vody a vysokotlakého zařízení. Jedinou možností jak zabránit neopravitelným škodám, způsobených graffiti v Praze, je nechat povrch ošetřit antigraffitovým nátěrem. Tento nátěr zajistí, že další odstraňování grafitů bude probíhat bez jakýchkoliv komplikací a graffiti budou dokonale odstraněny. Před samotným nanesením antigraffitové ochrany je důležité nejprve dokonale očistit povrch od veškerých nečistot – pavučiny, prach a podobně. Nutné je, aby natření omítky či fasády bylo provedeno více jak jednou vrstvou antigraffitového nátěru a to z toho důvodu, aby se tato ochrana dostal do všech nerovností, které jsou na povrchu. Zpravidla provádíme nátěr antigraffitové ochrany v Praze u hladkých povrchů třemi vrstvami. Na nerovné, strukturované či pozérní povrchy je nutné použít více vrstev. V takovémto případě je doporučeno 6 až 12 vrstev antigraffitového nátěru.

  Odpovědět
 7. Šandera Ivoš  Duben 14, 2016 v 1:55 pm

  Komunikace, provedení práce a cena na úrovni. Mám je rád!

  Odpovědět
  • Ivana Morysová  Květen 14, 2016 v 3:44 pm

   Oh, to je přímo vyznání. Pane Šandero děkujeme za kladné hodnocení a Váš komentář.

   Odpovědět
 8. Luboš Adámek  Duben 13, 2016 v 7:24 am

  Graffiti je zlo, ale tato firma s ním umí razdva zatočit.

  Odpovědět
  • Ivana Morysová  Květen 1, 2016 v 3:50 pm

   Děkujeme za pochvalu.

   Odpovědět
 9. Oto Kilián  Duben 12, 2016 v 9:28 pm

  Vzhledem ke stále vzrůstajícímu vandalismu na majetku se rozrůstají poptávky, týkající se odstranění graffitti Praha. Firma je specialista jak na odstraňování graffitti, tak na aplikaci antigraffitového nátěru či nástřiku. Vyškolení pracovníci naší firmy k Vám přijedou v nejbližším termínu bezprostředně po zaslání poptávky. Pokud nemáte nanesenou antigraffitovou ochranu, pak graffitti odstraní a na povrch nanesou antigraffitový nátěr, aby se při opakovaném poškození odstranilo již 100 % . Nátěr nebo nástřik lze provádět na téměř všechny materiály včetně plastu. Neprovádíme na sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Tento úkon lze provádět jen v klimatických podmínkách nad 10o C. Na každý antigraffitový nátěr v Praze je záruka 2 roky od výrobce, ovšem z našich zkušeností se životnost pohybuje v rozmezí 4 – 6 let.

  Odpovědět
 10. Jindra Zahradníková  Duben 11, 2016 v 1:48 pm

  Já jsem graffiti nikdy ve městě nevnímala, až když se mi objevilo na fasádě, ale s firmou LIPKA jsem už nyní v klidu. Graffiti mi odstranili, ale bylo potřeba fasádu zamalovat barvou. Abych předešla těmto problémům do budoucna, tak jsem využila jejich skvělou nabídku s antigrafitovým nátěrem, který mi na fasádu nanesli válečkem a tak zamezí průniku barvy ze spreje směrem k fasádní barvě, tudíž se nevpije a nepoškodí ji. Víte co je ale super? Že s antigrafitovým nátěrem využívám službu levného odstranění graffiti, které nabízí pouze s jimi aplikovaným antigrafitovým nátěrem. Asi už bych nečekala na to, aby mi někdo zničil dům, je to pak moc peněz. Doporučuji!

  Odpovědět
 11. Arpád Kaňkovský  Duben 10, 2016 v 9:38 pm

  Odstranění graffiti Praha je velký problém pokud povrch nebyl ochráněn antigraffiti nátěrem není možné se jich dokonale zbavit. Ochrana v podobě antigraffiti nátěru zaručí 100% odstranění grafitů (tagů) a předejde nenapravitelným škodám, které jsou způsobeny, pokud byly grafity (tagy) nastříkány na povrchy z pohledového betonu, marmolitu, teraca, žuly, umělého kamene a jiných ušlechtilých materiálů. V tomto případě grafiti proniknou hluboko do struktury povrchu a nedají se dokonale odstranit, aby vzhled fasád, omítek a jiných povrchů vypadal jako dříve. Při odstranění graffiti Praha z povrchů neošetřených antigraffiti nátěrem mohou vzniknout škody, které jsou téměř vždy neodstranitelné a náprava povrchu se musí řešit zástupnými metodami. Tomuto se dá předejít pouze využitím antigraffiti ochrany. V případě, že si necháte ošetřit Vaši fasádu tuto ochranou v podobě antigraffiti nátěru nebo nástřiku, po celou dobu jeho životnosti, což je 4 až 6 let, Vám naše firma bude provádět servis odstranění graffiti Praha. Antigraffiti ochrana je jedinou možností, jak zabránit poškození povrchu fasády nebo její barvy při odstranění graffiti Praha. Hladké povrchy se ošetřují 3 vrstvy antigraffiti ochrany a na nerovné, strukturované a porézní povrchy je nutné nanést 6 až 12 vrstev. K dalším nabízeným službám se řadí denní a pravidelné úklidy domácností, bytů, rezidencí, vil či kanceláří a firem Praha, Strojové čištění a tepování koberců Praha, strojové čištění a voskování podlah Praha, mytí oken Praha, čištění markýz, rolet i žaluzií Praha, úklidy po stavbě nebo rekonstrukci Praha, úklidové práce po malířích a řemeslnících Praha.

  Odpovědět
 12. Luboš Strejček  Březen 31, 2016 v 11:59 am

  Já teda mám zkušenost s firmou A SERVIS LIPKA obdobnou, jsou to profesionálové. Jediné co mě zarazilo, že odstranění graffiti z marmolitové části fasády nebylo jednoduché a ve finále jsme marmolit nechali vyměnit. Abychom výměnu nemuseli opakovat, tak jsme si nechali nastříkat na fasádu antigraffiti ochranu, která žádnou barvu spreje už nepropustí. Nevznikají nám díky ochraně žádné vysoké náklady a naopak máme zaručeno to, že firma A SERVIS LIPKA odstraní graffiti z ochrany levněji, než kdyby ochrana na fasádě nebyla.

  Odpovědět
 13. Milan Štrbík  Březen 28, 2016 v 7:46 pm

  Odstranění graffiti je realizováno společností A SERVIS LIPKA, s.r.o. a je jedno z mnoha údržbových odvětví, kterým se již dlouhou řadu let věnujeme. Odstraňujeme graffiti a tagy téměř ze všech možných povrchů, které byly poničeny pouličními vandaly. Z fasád, garážových vrat a elektrických beden – tyto majetky bývají velmi často na seznamu writterů, kam se podepisují fixami nebo tvoří obrovské graffiti za pomoci sprejů. Námi odstraňované graffiti je ze 60 – 90% úspěšné – jedná se o povrchy, kde není použita antigraffiti ochrana. Na fasádách se snažíme zeslabit intenzitu barvy profesionálním odstraňovačem, který necháváme několik minut působit a následně umyjeme vysokotlakým zařízením. Tuto akci můžeme opakovat, ale jedná-li se o povrch, který je porézní či strukturovaný, je odstranění velmi složité a nikdy nedosáhneme uspokojivých výsledků. Zákazníci by si měli přehodnotit, v jaké části města žijí a zda je tam graffiti na denním pořádku. Zejména ve velkých městech je výskyt tohoto „umění“ velmi vysoký a sprejerům nezáleží na tom, že někomu ničí cizí majetek. Jsou místa, kde jsou domy a majetek více na očích sprejerů a vandalů, hlavně u parků, v temných uličkách, u hospod a klubů. Antigraffiti nátěr Praha či antigraffiti nástřik Praha, doporučujeme nanášet na strukturované plochy a fasády z toho důvodu, že při odstranění graffiti, které se objeví na stěně domu, je náš úspěch 100%. Navíc zákazníkům jsme vždy k dispozici a servisně, po telefonické domluvě, přijedeme a graffiti za minimální náklady odstraníme. Nejproblematičtější druh fasády je v tomhle směru marmolit, který pokud není ošetřen antigraffiti ochranou a je posprejován, tak se barva dostane hluboko do struktury a není možné ji už odstranit. Zde nadchází finančně náročná oprava marmolitu a výměna za nový. Antigraffiti ochranu nanášíme ve 3 až 12 vrstvách, záleží na struktuře a druhu fasády. Antigraffiti nátěr Zlín ve 3 vrstvách je v cenové relaci od 120,-/m2 a při 6 a více vrstvách 330,-/m2. Ze zkušenosti víme, že sprejeři antigraffitový nátěr poznají a tak si kolikrát rozmyslí, zda zrovna námi ošetřenou plochu, znetvoří.

  Odpovědět
 14. Petr L.  Březen 26, 2016 v 3:31 am

  My to řešíme pořád taky, náš pan starosta z Litovle je šikovný člověk a vyřešil to dobře. Objednal firmu, ti odstranili graffiti a nanesli ochrany. A funguje to dobře. Na části městského mobiliáře, na zastávkách, mostu tam už problém s malůvkami není. Na další část města a přilehlých městských části se chystáme. Firma umí.

  Odpovědět

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.