Objevte krásy Kryštofova údolí v prvním českém penzionu s čistě rostlinnou stravou

Kryštofovo údolí, ležící na pomezí Jizerských a Lužických hor, jen pár kilometrů od Ještědu, patří k nejmalebnějším místům v České republice. Kromě nádherné přírody a mnoha zajímavostí, které stojí za zhlédnutí, mu ovšem patří i jeden primát: vznikl zde první český penzion s čistě rostlinnou stravou.

Objevte krásy Kryštofova údolí v prvním českém penzionu s čistě rostlinnou stravou

Vitalpenzion Novina funguje dva roky a za svou existenci přilákal již mnoho návštěvníků nejen z řad vegetariánů a veganů, ale i lidí, kteří chtějí poznávat nové zážitky, mají rádi krásnou přírodu nebo jsou vyznavači zdravého životního stylu. Pro ně má penzion, který leží na okraji lesa a nabízí výhled na stráně Kryštofova údolí, mnoho možností aktivního i pasivního odpočinku.

„Znal jsem podobná místa z ciziny a rozhodl jsem se, že by bylo skvělé, kdyby penzion, který nabízí krásnou přírodu a zároveň zdravou, čistě rostlinnou stravu, vzniknul i u nás,“ říká majitel penzionu Rostislav Siksta, který se vegansky stravuje již přes dvacet let. „A jsem rád, že se to podařilo zrovna v Kryštofově údolí, které je opravdu nádherné a plné zajímavostí.“

Mezi ně patří například vůbec nejstarší vesnický orloj v České republice, Muzeum betlémů, majestátný kamenný železniční viadukt, různé malebné kavárničky a zákoutí – a samozřejmě krásná okolí příroda. Na Ještěd je to z penzionu pouhých 5 kilometrů a k vycházkám lákají i svahy okolních hor.

Velkým lákadlem Vitalpezionu Novina, který ho odlišuje od jiných penzionů v okolí (a vůbec v celé České republice) je čistě rostlinná strava. Ta je koncipovaná tak, aby maximálně chutnala i lidem, kteří se stravují konvenčně – v menu bývají kromě různých specialit i například klasická česká jídla, jako je svíčková, jen připravené ve veganské verzi. „Jezdí k nám i hodně lidí, kteří nejsou vegané, ale mají chuť vyzkoušet něco nového, nebo chtějí odlehčit svému jídelníčku,“ říká Kateřina Matoušová, které jídla v penzionu připravuje a stará se o hosty. „Po čem se vždy zaručeně zapráší, jsou různé druhy zeleninových placiček s pečenými bramborami, indický dhal, nebo třeba veganské burgery.“

Penzion s čistě rostlinnou stravou je díky svému okolí i výborným místem, které stojí za to navštívit s dětmi – do lesa, lákajícího k hrám, je to jen pár kroků. A když nevyjde počasí, dá se zajet do nedalekého Liberce, kde je možnost navštívit například velký aquapark Babylon. V zimě je v okolí mnoho možností lyžování – buď na nedalekém Ještědu, popřípadě je na výběr mnoho běžkařských tras. Najít další tipy, nebo přímo možnost rezervovat si pobyt, je možné na penzionovina.cz.

Nudit se zde rozhodně nebudete!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.