Není kašel jako kašel. Víme, jak ho porazit!

Není kašel jako kašel. Víme, jak ho porazit!

Aktuálně panující nepříliš příznivé počasí má za následek nejen řadu onemocnění ve formě chřipek či nachlazení, ale zároveň je příčinou nepříjemné komplikace v podobě kašle, který umí být pořádně na obtíž. Nejenže díky němu nemůžete pořádně spát, ale zároveň rušíte všechny kolem sebe a ve společnosti na sebe přitahujete nežádoucí pozornost – nemluvě o skutečnosti, že pokud kašel trvá delší dobu, začne být díky namožení bránice i značně bolestivý a o to nepříjemnější.

Proč kašlete?

Napadlo vás někdy zamyslet se nad příčinou vzniku dráždivého kašle? Má to jeden snadný důvod: tělo se snaží zbavit cizího tělesa či hlenu usazeného v dýchacích cestách a plicích. U dlouhotrvajícího kašle mohou být příčinou i zvětšené nosní mandle. Tak či onak – jakmile začnete kašlat, neměli byste tuto reakci těla podcenit. Existuje mnoho způsobů, jak proti kašli bojovat a my se na ně společně podíváme.

obrazek (2)

Jak se zbavit kašle

Ačkoli si možná říkáte, že kašel sám o sobě není nijak zvlášť nebezpečný, podcenit jeho přítomnost by se vám nemuselo vyplatit. Mnohem lepší je proti kašli vyrazit do boje a to co nejdříve. Jakmile se kašel objeví, jako první alternativa většinu z vás napadnou léky na kašel. Ty jsou v současné době hojně k dostání a liší se nejen určením pro děti, či dospělé, ale i chutí, způsobem dávkování nebo složením. I když je řada z nich volně k dostání, měli byste si přeci jen nechat poradit, jaký produkt je pro vás ten nejlepší.

Chybná volba léku může uškodit

Při výběru léku na kašel je důležité správně identifikovat jeho druh – není totiž kašel jako kašel. Nevybírejte si proto léky na kašel na vlastní pěst s vysvětlením typu „mám otravný kašel“ nebo „trpím kašlem, díky kterému se dusím“ a podobně. Neostýchejte se požádat o radu v Pilulka.com, kde vám pomohou vybrat to nejlepší s ohledem na váš stav a potřeby.

obrazek (3)
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.