Montované domy mají své nevýhody, ale i tak se těžko hledá levnější bydlení

Spojení levné bydlení zachycené v nadpise tohoto článku nemá poukazovat na něco neestetického či nedostatečného. Slovo levné má symbolizovat žádanou nízkoenergetičnost bydlení. Pokud porovnáme montovaný dům s klasickou zděnou stavbou, určitě by se tento článek zaměřil na nevýhody domu stavěného mokrou cestou, ale o tom psát nechceme.

Montované domy mají své nevýhody, ale i tak se těžko hledá levnější bydlení

Zaměřme se na nevýhody montovaných domů současného světa a hledejme uspokojení v předloženém seznamu jednoznačných výhod.

 

Nevýhody montovaného domu ze SIP panelů

Montované domy ze SIP panelů mají svůj unifikovaný charakter a je těžké se na současném trhu odlišit od ostatních již vystavěných montovaných sídel. Ve své podstatě vybíráte z katalogové nabídky již postavených modelů. Nabídka konstrukčního řešení se pak liší s každým poskytovatelem, ovšem jádro zůstává zcela stejné.

Na stavební činnosti většinou nic neušetříte, jelikož se společnosti zasazují o realizaci na klíč. Společnost Hobbytec myslí i na takové klienty, proto má ve svém repertoáru možnost nákupu montovaného domu, který si pak klient poskládá doma svépomocí.

 

Výhody montovaného domu převládají

Z aktuálního hlediska nově smýšlejících klientů s věkem pod třicet let a s nabývajícím počtem nesezdaných párů je výstavba montovaného domu mnohem reálnější. Financovat se dá z klasického úvěru, kde není zapotřebí vstupovat do hypotečního svazku. Nejlevnější montované domy lze koupit i za několik stovek tisíc.

Roční doba nikterak nebrání zahájení výstavby, takže se nemusíte omezovat zimní nebo letní sezónou. Skvělou zprávou je i opravdová rychlost výstavby, která netrvá déle jak 8 až 12 týdnů v závislosti na náročnosti projektu. Montovaný dům ze SIP panelů ihned šetří náklady spojené s vytápěním až o třetinu, o čemž vypovídají i četné referenční ohlasy

Pro více informací navštivte internetové stránky poskytovatele služeb na adrese www.hobbytec.cz.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.