Milovníci čaje a příznivci přírodní medicíny, znáte už Ivan čaj?

Podzimní měsíce přímo vybízí k tomu, uvelebit se do křesla s dobrou knihou a šálkem horkého čaje. Nejlépe takového, který od nás bezpečně odežene nemoci a nachlazení, jichž kolem v tuto roční dobu poletuje víc než dost. Pití čaje, ať už bylinkového, nebo toho pravého z listů čajovníku, organismus skutečně může posílit – jak po fyzické stránce, tak po té psychické.

Milovníci čaje a příznivci přírodní medicíny, znáte už Ivan čaj?

Návrat k přírodě

Pití čaje bylo v dávných kulturách známo již nejméně před 5000 lety, přičemž historie Ivan čaje sahá do 12. století. Dříve lidé zkrátka věděli, jaké bohatství se skrývá v přírodě, a uměli jejích darů využívat pro prevenci či léčbu konkrétních neduhů, ale i pro dosažení celkové harmonie těla a duše. V posledních dvou stoletích se na přírodní medicínu stále více zapomínalo a až v dnešní uspěchané době, kdy si mnozí začínají uvědomovat destruktivní následky moderního způsobu života, zažívají bylinky novou éru. Stoupá také poptávka po produktech v biokvalitě, jakým je právě Ivan čaj.

 

Tajemství vrbovky úzkolisté

Svět čaje je nekonečně pestrý, jak ostatně milovníci tohoto aromatického nápoje vědí. Bylinkové čaje našich babiček, tradiční čínské či japonské čaje, ovocné potěšení i pravý Earl Grey, to vše má v naší kuchyni své místo. My vám nyní představíme výjimečný čaj, s nímž jste se možná dosud nesetkali, přestože byl v minulosti přirovnáván doslova k elixíru života – Ivan čaj z fermentované vrbovky úzkolisté. Tato letní rostlina nám přispívá jak svými listy, tak kořeny i květy. Vzniklý čaj obsahuje 70 stopových prvků, 18 aminokyselin, bioflavonoidy, pektin, chlorofyl, vitamín B a až šestkrát více vitamínu C, než najdete v citronu. Z těchto látek je zajímavý zejména rutin, flavonoid, který posiluje krevní cévy. Krom toho naše buňky chrání před mutací a poškozením histaminem, jež se tvoří při zánětech a tolik častých alergických reakcích. Proto je čaj Ivan mimo jiné bojovníkem proti alergii a astmatu. Poznáte jej podle charakteristické medové vůně a jantarové barvy, které jsou dílem poctivé fermentace. A co v čaji Ivan naopak nenajdete? Chybí v něm kofein, který je jinak zastoupen ve všech tradičních čajích, a to často ve větší míře, než je tomu u kávy. Nehrozí vám proto závislost, čaj Ivan nepředstavuje riziko pro srdce a můžete si ho dát i na noc – krásně vás uklidní.

 

Ekosfera předává lidovou moudrost v co nejautentičtější podobě

Výrobu Ivan čaje podle tradiční receptury, předávané lidovou moudrostí, si vzala na svá bedra firma Ekosfera. Zájem o přírodu a respekt k jejím plodům ve všech barvách, chutích a vůních ji vedl k zaměření se zejména na šetrný postup přípravy čaje a kvalitu použitých rostlin. Proto dováží rostliny ze severu Ruska, jimž tamější chladné prostředí zajistí větší obsah zdraví prospěšných látek. Finální podoba čaje Ivan je výsledkem kombinace kvalitní vrbovky a procesu fermentace, kdy se předem navlhčené a ve vlhku uskladněné lístky pomalu suší, přičemž uvolňují enzymy, silice a další prospěšné látky, které pak naše tělo snadno vstřebá. Ekosfera dbá na to, aby fermentace probíhala bez použití vysokých teplot.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.