Mami, já chci dron – aneb jak se letos připravit na Ježíška?

Zatímco tatínkové nedali dopustit na vláčky, jejich potomci se nebojí zamířit trochu výš. Populární drony jsou snem snad každého kluka. Jak se ale při jejich výběru nespálit a vybrat ty, které skutečně potěší a dlouho vydrží?

Mami, já chci dron – aneb jak se letos připravit na Ježíška?

Nabídka RC dronů na našem trhu je skutečně impozantní. Ceny se pohybují od několika stokorun až po velké tisíce. Cena by však pro vás neměla být tím hlavním kritériem. Mnohem důležitější je ujasnit si, co od dronu vlastně očekáváme.

 

Jen tak se vznést do oblak

Pokud je vaším snem pouze akrobatické létání nebo se s drony teprve seznamujete, doporučujeme zakoupit jednoduché modely bez kamery. Minidrony využijete spíše v domácích podmínkách , ale ty větší si bez problémů poradí i s exteriérem. Ty nejlepší drony mají i šikovné osvětlení pro let při zhoršených světelných podmínkách!

 

Jako investigativní novinář

Rozhlédnout se po okolí z ptačí perspektivy může být lákavé. A šikovné drony s kamerou vám to snadno a rády umožní. Pokud cílíte na skutečně kvalitní záběry, zaměřte se a drony s rozlišením HD. Záznamy pořízené takovými drony lze bez problémů tisknout nebo prezentovat na větších obrazovkách. Záznam je vykreslený do detailu, a lze s ním bez potíží dál pracovat.

Naopak investice do Full-HD rozlišení není už příliš relevantní. V této kategorii najdeme profesionální modely třeba pro zpravodajství, pro domácí použití jde o zcela zbytečný luxus.

A co dalšího znát?

Začátečníkům se budou hodit drony s ochranou vrtulek, nebudete je tak muset po každém karambolu sbírat.

Hledejte již hotové modely RTF (ready to fly), které na vás nekladou žádné nároky z oblasti technických dovedností.

Při létání venku se bude zcela jistě hodit gyroskopická stabilizace letu, která vám řízení maximálně usnadní.

Stále si při výběru nevěříte? Jděte tam, kde nabízejí pouze osvědčené a spolehlivé modely bez nutnosti komplikovaného objednávání ze zahraničí. Na stránkách www.elektro-produkt.cz potěší nabídka dronů každého starostlivého Ježíška. A o to jde přece především!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.