Ložnice – jak si vytvořit dokonalé zázemí pro odpočinek?

Ložnice představuje takový koutek našeho soukromí. Je místem, kde trávíme společné chvíle s partnerem, relaxujeme, odpočíváme, načerpáváme energii do náročných dnů. Na kompromisy zde není prostor, nedělejte tedy žádné ústupky a zařiďte si ji přesně podle vašeho vkusu, potřeb a požadavků. Interiér ložnice je totiž pro kvalitní spánek důležitý. Právě prostředí, které vás obklopuje, do značné míry ovlivňuje, jak čilí a v jaké náladě se ráno probudíte.

Ložnice – jak si vytvořit dokonalé zázemí pro odpočinek?

Méně je více

Místnost zbytečně nezahlcujte, trendem je vzdušnost, prostornost a světlo. Hromaděním věcí ji o všechny tyto atributy připravíte. Nestěhujte sem tedy žádné psací stoly, komody ani další podobně rozměrné kousky, nedělejte z ní skladiště, žehlírnu, sušárnu prádla ani pracovnu. Vystěhujte odtud všechny rušivé elementy, a to včetně televize, notebooků, mobilní telefonů či svítících budíků. Nábytku by se v ložnici mělo nacházet naprosté minimum – v přehledném a jednoduše zařízeném pokoji se totiž uvolníte daleko snadněji a lépe.

 

Praktičnost i estetika

Vedle postele ponechte místo pro noční stolky a potřebovat budete také úložný prostor na oblečení. Pokud si nemůžete dovolit šatnu, pak jsou praktickým řešením vestavěné skříně. Nejen, že dovedou každý centimetr volného místa využít na maximum, ale ještě do nich přehledně uložíte veškeré vaše šatstvo, sezónní věci nebo třeba lůžkoviny. Dokonale se v nich snoubí účelnost s vizuálním zážitkem, seženete je totiž v osobitých a vytříbených designech, takže se stanou ozdobou každé ložnice.

 

Důkladný výběr

Dejte si na čas a pečlivě vybírejte. Aby spolu všechno hezky ladilo – materiálem, barvou, stylem, vzorem, a ložnice nepůsobila přeplácaně, je zapotřebí jistý cit a také zkušenosti. Když je něco pěkné na pohled, ještě to neznamená, že to bude také praktické. Skloubit estetickou stránku s účelnou tak leckdy představuje pořádný oříšek. Pokud nevíte, jak na to, povolejte na pomoc odborníky z interiérového studia, kteří si s prostorem dovedou vyhrát a přijdou s nějakým novým, neokoukaným a chytrým řešením. Vyzdvihnout umí i drobné detaily, které ložnici zútulní a dodají jí na atraktivitě. Nezapomenou ani na drobnosti v podobě bytových doplňků a dalších dekorativních prvků, které vytvoří na míru vašemu interiéru. Tak, dovolte si to nejlepší zázemí pro váš kvalitní odpočinek!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.