Krásný úsměv základ zdraví

Denně se snažíme dobře vypadat. Oblékáme se do čistého, pečlivě vybraného oblečení. Staráme se o náš zevnějšek tím, že si upravujeme účes, muži své vousy, ženy dolaďují svůj vzhled make-upem a šperky. Často, ale opomíjíme, že základem je krásný úsměv.

Krásný úsměv základ zdraví

Proč se starat o své zuby?

Nejen, že se zdravými zuby okouzlíte lidi ve Vašem okolí milým úsměvem, který Vám přidá na Vaši atraktivitě, ale také jsou prevencí proti nejrůznějším onemocněním. Jaké zdravotní komplikace Vás mohou postihnout, když nebudete dodržovat základní zubní hygienu?

Špatná domácí péče o zuby je často původcem problémů s imunitou, metabolismem, vede také k řadě zánětů v těle, které mohou způsobit vážné poškození například srdce. V ústech se bez dostatečné dentální hygieny tvoří bakterie, které způsobují vznik zubního plaku a zubního kamene. V první fázi jsou bakterie zodpovědné za zápach z úst, dále za zubní kazy a následně třeba za paradontitidu.

 

Jak si zajistit zdravý chrup?

Každý z nás má nějaké genetické předpoklady, které bohužel nezměníme. Ale pokud budete dodržovat základy zubní hygieny, můžete preventivně bojovat proti zdravotním problémům. Dbejte na to, co jíte. Zdravá, vyvážená strava a dostatečný příjem neslazených tekutin je odrazový můstek pro zdraví každého člověka.

Nezapomínejte na pravidelné čištění zubů dvakrát denně zubním kartáčkem a alespoň jednou denně použijte i mezizubní kartáček. Důležité jsou také pravidelné kontroly u zubního lékaře dvakrát do roka. V ideálním případě doplňte návštěvy u zubaře ještě o návštěvu dentální hygienistky, která Vám chrup bezchybně vyčistí a poradí, jak docílit opravdu čistých zubů správnou technikou čištění.

V případě, že máte z návštěv u zubaře strach, obraťte se na zubní kliniku Dental Office, která nabízí bezbolestné ošetření a komplexní péči. Profesionální tým poskytuje odbornou péči v oblastech stomatochirurgie, záchovné stomatologie, paradontologie, zubních implantátů, protetik, ortodoncie nebo v rámci estetických zákroků jako je bělení zubů či využití neviditelných rovnátek.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.