Kolik funkčních zón má mít dětský pokoj?

Kolik funkčních zón má mít dětský pokoj?

Dětský pokoj by měl svým obyvatelům poskytnout plnohodnotné zázemí, které jim umožní plně rozvinout jejich potenciál. Nejenom vybavení ale také uspořádání místnosti má vliv na to, jak se uvnitř těchto čtyř stěn bude vaše dítě cítit.

 

Nejenom prostor na hraní…

Každý dětský pokoj by měl být alespoň pomyslně rozdělen na tři funkční zóny, které se budou měnit podle toho, jak malý obyvatel poroste. Jde o zóny:

  • herní
  • relaxační
  • studijní

 

Dominantní prvky volte podle zamýšlené funkce

Každá z těchto části pokoje by měla obsahovat ten správný dětský nábytek, který bude plně vyhovovat potřebám svého uživatele. Na co tedy při výběru nezapomenout?

 

Herní zóna

V prvních letech půjde o největší součást pokoje. Neobejde se bez teplého koberce na hraní a dostatku úložných prostor. Nemusí jít hned o velké skříně, bohatě postačí komody nebo boxy, do nichž se bez problémů vejdou všechny hračky nebo textilie.

 

Studijní zóna

Zpočátku si tady bude dítě nejspíš jen kreslit a modelovat. Později přijdou na řadu i domácí úkoly ze školky či ze školy. Základ by měl tvořit dobře vybraný stůl a židle (více o této tématice se dozvíte ZDE. Důležitý je také dostatek odkládacích prostor na učebnice a pomůcky. Cesta přes celý pokoj totiž na kreativitě zrovna nepřidává.

 

Relaxační zóna

Bezpodmínečně musí poskytovat dostatek místa na umístění dětské postele. Ta by měla být vhodná nejenom na spaní, ale také na posilující odpočinek během dne, který ocení děti školkou povinné i pubertální ratolesti. Nezapomeňte proto na úložný prostor pro peřiny nebo alespoň denní přehoz. Děvčatům pořiďte noční stolek se zrcadlem a v každém případě vsaďte na funkční lampičku pro čtení. Populární noční světýlko naopak umístěte do zóny herní, aby poskytovalo v každém rohu pokoje dostatečně přívětivé přítmí a nerušilo spánek.

 

Nákup u profesionálů

Hledáte kvalitní nábytek do dětského pokoje za přívětivé ceny? Vyzkoušejte e-shop Daka s moderním nábytkem za nejnižší ceny na trhu. Potěší vás široká nabídka, poštovné při nákupu nad 2 500 Kč zdarma, vlastní doprava obchodu a možnost přiobjednání profesionální montáže nábytku přímo u vás doma.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.