Kdy zvolit dermokosmetiku místo základních krémů?

Ať už máte citlivou, mastnou nebo jakkoliv problematickou pleť, můžete se obrátit na stále populárnější dermokosmetiku. Nejste si jistí, co to přesně znamená? Jedná se kosmetiku, jejíž produkty odpovídají náročným požadavkům farmaceutického průmyslu. Z toho důvodu odborníci v oblasti péči o pleť spolupracují s vývojem a díky tomu jsou produkty efektivní a maximálně šetrné.

Kdy zvolit dermokosmetiku místo základních krémů?

Dermokosmetické produkty jsou hypoalergenní a podporují především ochrannou funkci pleti. Může je používat žena, muž i děti. Právě díky svým specifickým charakteristikám ji možná znáte pod pojmem „lékárenská kosmetika“. Pokud trpíte na některé kožní problémy nejdříve, navštivte svého lékaře nebo se poraďte s lékárnicí, která vám ochotně poradí, kterou kosmetiku vybrat. Existují i dermokosmetické produktové řady, které se specializují na konkrétní problém ohledně akné.

 

Vyzbrojte se do boje proti akné

Pokud chcete skutečně účinně bojovat proti akné, je zapotřebí mít kvalitní zbraně a vědět, jak je používat. Péče o pleť není pouze odličování a čištění, jak se mnozí domnívají. Každodenní starání o pleť zajistíte ať už pleťovou vodou, čisticím gelem nebo mycí kostkou. Záleží spíše na preferenci, co komu vyhovuje. Jenže tím to nekončí. Mastný typ pleti překvapivě může být i dehydratovaný, o čemž málokdo ví. Způsobují to i nekvalitní dráždivé produkty, které se zaměřují pouze na zničení pupínků, ale pleti už nedodávají žádné kvalitní živiny. Proto nezapomínejte na hydratační krém přesně určený pro pleť se sklonem k akné, který používejte několikrát do týdne.

Stejně tak držte v paměti, že byste měli zhruba jednou do týdne aplikovat hloubkové čištění. Na tento krok nejvíce užijete peelingové gely. Mikroperličky jsou posíleny o účinné látky, které urychlují odstraňování nečistot a tím podporují obnovu buněk. V případě, že byste se rádi občas zbavili nějakého opravdu nehezkého pupínku, vynechte jakékoliv vymačkávací metody, ale pořiďte si korektor, který místo zklidní, vyčistí a velmi často i částečně zakryje.

Produktová řada obsahuje různě specializované produkty, které jsou jako celek pro vás vybalancovány tak, aby dohromady zajistily efektivní obranu proti tvorbě nedokonalostí. Poraďte se s odborníkem, která je pro vás ta pravá a ujistěte se, že všechny zmíněné produkty do dané řady patří, protože většinu z nich potřebujete pro řádnou péči o pleť.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.