Jarní úklid se má týkat i oblečení

Většina z nás vnímá jaro jako nový začátek, příval energie i možnost konečně trávit čas venku na sluníčku. Také jarní úklid se většině z nás nevyhne a dokonce se na něj možná i těšíme. Zbavit se zašedlé zimy a starých věcí a pustit do bytu sluníčko a pocit čistoty. Úklid by ale měl proběhnout i v našem šatníku.

Jarní úklid se má týkat i oblečení

Už se stalo legendou, že žena otevře narvanou skříň a prohlásí, že nemá nic na sebe. No, na každém šprochu pravdy trochu, známe to asi všechny. Šatník je potřeba obnovovat a držet v něm jen ty věci, které opravdu nosíme. Ne ty, do kterých (možná, jednou) zhubneme, přešijeme je, je nám jich líto nebo jsme si je sice koupili, ale nikdy nevzali na sebe. Lepší, než deset těchto nenositelných kousků, je mít jeden oblíbený a univerzální. Chybět by vám tak nemělo klasické černé tričko s krátkým rukávem a další jednobarevné tričko v oblíbené barvě, která vám sluší. Tato trička lze kombinovat vždy a téměř se vším a užijete je nejvíce.

Zvlášť na jaře hrají prim barvy, různé vzory, květiny, puntíky a proužky a tak pruhované triko je dalším základním kouskem, který by ve vašem šatníku neměl chybět. Nebo nějaké jiné veselé, dobře kombinovatelné a natolik univerzální, aby bylo možné ho vytáhnout ke sportovním kalhotám i sukni do práce. Barev se nebojte, černá je sice velmi oblíbená pro své zeštíhlující účinky, ale správný střih vám žádná kila navíc nepřidá ani ve výraznějších barvách.

Zbavovat se samozřejmě nemusíte ani svých oblíbených triček, halenek nebo tunik, pokud je nosíte často a rádi, mají ve skříni své místo. Naopak vše co už jste více jak rok neměli na sobě, to bez milosti musí uvolnit místo novým kouskům. Třeba pro trička a topy od české firmy Modestia, která nabízí oblečení pro štíhlé i plnoštíhlé a kromě barev a vzorů dbá i na správný střih, aby vám model sedl jako ulitý. Jaro není jen jarní úklid, ale i chuť si udělat radost a osvěžit si šatník.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.