Jaké přípravy byste měli udělat před prodejem nemovitosti?

Jaké přípravy byste měli udělat před prodejem nemovitosti?

V České republice existuje trh nemovitostí již několik let. Spolu s jeho nástupem se objevily i realitní kanceláře, které vám pomohou s prodejem nebo pronájmem nemovitosti. Aby nemovitost potenciální zájemce upoutala, musíte ji připravit k prodeji. Kromě stanovení ceny, popisu a právních náležitostí, je důležitý i dojem a vizuální stránka.

 

Co s dekoracemi, doplňky a barvami?

Předtím, než si začnete do bytu či domu zvát na prohlídku možné kupce, musíte provést nějaké změny. Pokud máte doma netypické či extravagantní dekorace, odložte je raději do úložných prostorů. Interiér by měl působit elegantně a neosobně. Potenciální kupec nemusí sdílet vaši představu o ideálním zařízení interiéru – představuje si svůj nový domov podle svého vkusu. Pokud máte například barevné stěny, je docela pravděpodobné, že je budete muset před prodejem přemalovat na bílou klasiku. Neutrální barvy vytvářejí totiž lepší dojem a zájemci si tak umí snadněji vizualizovat svůj nový domov.

 

Nezapomeňte uklidit

Čistota zaručeně zvýší atraktivitu vaší nemovitosti. Byt byste měli uklidit před každou prohlídkou.

 

Fotografie prodávají

Fotky přiložené k inzerátům jsou hlavním lákadlem pro zájemce. Měly by být kvalitní, ideálně vyfocené profesionálním fotografem. Nesoustřeďte se na focení nábytku, spíše na místnost. Tak, aby byla viditelná její velikost a dispozice. Při spolupráci s realitní kanceláří vám starost s focením odpadne. Realitní kanceláře totiž zpravidla spolupracují s profesionálními fotografy, kteří pro vás vytvoří skutečně kvalitní a atraktivní fotografie.

Prodej nemovitosti může být skutečně komplikovaný. Hlavně v případě, že jde o váš první prodej a vy tím pádem nemáte žádné zkušenosti. Realitní kancelář vám může celý proces usnadnit. Kromě samotného prodeje vám navíc poskytne celý balíček dalších služeb – od odhadu ceny nemovitosti až po právní úkony.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.