Jak využít praní prádla k příjemným aktivitám

Ulehčete si praní a nebojte se využít samoobslužné prádelny. Právě tam můžete zajít s kamarádkou a mezitím, než se prádlo vypere, probrat vše, co je nového a jak se máte. Užijte si při praní legraci a udělejte i z této pro mnohé nepříjemné povinnosti příjemný zážitek.

Jak využít praní prádla k příjemným aktivitám

Perte ve dvou

Napadlo by vás někdy, že praní oblečení může být opravdu zábava? Domluvte se s kamarádkou, a pokud máte volné třeba dopoledne, spojte příjemné s užitečným. Vezměte oblečení, které potřebujete vyprat a zajděte do samoobslužné prádelny.

 

Prodlužte životnost spodnímu prádlu

Výhodou takové prádelny je rychlé vyprání i vysušení prádla. Spodní prádlo, jako například podprsenky, dámské kalhotky nebo pánské bavlněné trenýrky nemusíte dávat do sušičky, stačí je poté správně pověsit nebo nechat volně uschnout. Prodlužujete tím spodnímu prádlu životnost. Vše ostatní, pokud to symboly na prádle vyloženě nezakazují, můžete do sušičky bez starostí dát. Ušetříte čas, a prádlo se foukáním pěkně načechrá a oživí.

 

Vzdělávejte se

Pokud nemáte žádnou kamarádku, která by s vámi zašla do prádelny, a s kterou byst si mohly dát kávu nebo si popovídat mezi tím, než se prádlo vypere, tak si s sebou vezměte knížku. Můžete se zde učit do školy, číst oblíbený román nebo se třeba učit slovíčka. Využijte tu hodinu, co se bude oblečení prát, a vzdělávejte se.

 

Odpočiňte si

Zamyslete se nad tím, kolik povinností doma máte. Mezitím, co se prádlo pere, musíte ve vašem příbytku uklidit, vysát, utřít prach a splnit další aktivity. V prádelně si můžete sednout, odpočinout a počkat, až se prádlo vypere. Tuto chvíli můžete opravdu úplně vypnout a nic nedělat. Maximálně si tak k relaxování dát dobrou kávu nebo cappuccino. Profesionální pračka a sušička udělají veškerou práci za vás a vy se tak domů vrátíte s voňavým a čistým prádlem.

Chytré praní v prádelně

V samoobslužné prádelně si můžete vybrat ze dvou pracích režimů. První možností je praní s velmi kvalitním pracím gelem. Tento gel je vhodný pro barevné, ale i pro bílé prádlo. Samozřejmostí je také aviváž a dezinfekce. Druhou možností zvolíte prací program bez chemie, přidat můžete vlastní prací prostředek. Tento program se skvěle hodí například pro praní spodního prádla, které byste měli vždy prát bez aviváže.

 

Větší kousky na praní

Pokud chcete prát běžné oblečení, můžete využít téměř jakoukoliv pračku. Co se však týče dek, spacáků, zimních bund, přikrývek větších rozměrů nebo třeba i velkých plyšáků, jejich praní bude o něco složitější. Rozhodně tak oceníte samoobslužnou prádelnu, která se pyšní většími pračkami. Praní velkých kousků oblečení a textilií vám tak nepochybně urychlí a zjednoduší.

Praní není žádná věda a zvládne jej každý. Čisté a voňavé oblečení je základ, stejně jako čisté a vyprané kvalitní spodní prádlo. Naučte se rozmazlovat a dopřejte si zasloužený luxus v podobě toho, že pro sebe, svůj vzhled a své pohodlí uděláte maximum.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.