Jak pečovat o opálenou pokožku

Jak pečovat o opálenou pokožku

Bronzové opálení je sexy, dokáže zamaskovat drobné nedostatky pokožky a může příjemně zvýšit sebevědomí. Sluneční světlo podporuje tvorbu endorfinů – hormonů štěstí a dobré nálady,  a navíc UV záření je naprosto nezbytné pro tvorbu vitamínu D. Nicméně nadměrné slunění vede k předčasnému stárnutí kůže, ztrátě přirozené vlhkosti a elasticity, což je příčinou tvorby vrásek. A pozor – všechny prohřešky se sčítají a projeví se ve vyšším věku, například vytvořením pigmentových skvrn. Zásady správného opalování jsou všeobecně známé a stejně důležitá je i péče po opalování nejen proto, aby nám krásné opálení vydrželo déle.

 

Dopřejte si peeling

Velká většina žen si myslí, že použitím peelingu se opálení zesvětlí, ale není to pravda. Peeling pouze odstraní odumřelé buňky z povrchu kůže, která se díky tomu vyčistí, vyhladí a okamžitě rozjasní. Suché a odumřelé buňky mají totiž šedivou barvu, která způsobuje nezdravě vypadající tón pokožky. Minerální sprchový peeling NevO Dead Sea SPA obsahuje velice drobné krystalky soli z Mrtvého moře a je proto jemný a vhodný pro častější používání (2-3x týdně). Praktické balení umožňuje vzít si ho s sebou i na cesty nebo do posilovny. Minerály z Mrtvého moře jsou známé svými blahodárnými účinky na pokožku, pomáhají její regeneraci, obnovují přirozenou rovnováhu pH a díky masáži dochází ke stimulaci buněk a prokrvení. Na obličej, krk a dekolt je určen speciální Minerální pleťový peeling NevO Dead Sea SPA.

peelingpeelingpeeling

 

Důležitá je hydratace

Sluněním pokožka ztrácí vlhkost, kterou je nutné pravidelně doplňovat, pokud se chceme vyhnout  vzniku hlubokých vrásek. Minerální masážní olej NevO Dead Sea SPA kombinuje účinky olivového, mandlového a avokádového oleje, které jsou kromě jiného také zdrojem vitamínu E. Tento přírodní antioxidant zabraňuje nepříznivému působení volných radikálů a významně tak zpomaluje proces stárnutí kožních buněk. Olej se snadno roztírá a okamžitě se vstřebává.  Nezanechává na pokožce žádný mastný film, takže se dá používat místo tělového mléka, zejména na dekolt, kde je jemnější pokožka a proto se na ní rychleji tvoří nevzhledné vrásky. Olej je obohacen o minerály z Mrtvého moře a vitamín C, který rozjasní bronzové opálení a v kombinaci s vitamínem E se rovněž podílí na ochraně pokožky proti spálení.

 

 

peelingpeelingpeeling

 

Ošetření spálené a podrážděné pokožky

Bambucké máslo má významné hojivé účinky, podporuje přirozenou obranyschopnost pokožky a účinně zabraňuje vzniku jizev a strií. Máslo se získává ze semen afrického ořechu, která se suší na slunci, praží se a nakonec ručně hnětou, dokud nevznikne hutný rostlinný tuk. Africké ženy ho již od starověku používají jako přírodní ochranu proti UV záření a je také velmi efektivní při odstraňování pigmentových skvrn. Doporučuje se pro suchou, podrážděnou či ekzematickou pokožku – na obličej, na rozpraskané ruce a rty nebo na zklidnění spálené pokožky kdekoliv na těle. Přírodní Bambucké máslo NevO Dead Sea SPA je obohaceno o kokosový, levandulový a pachuliový olej, obsahuje navíc minerální vodu z Mrtvého moře a včelí vosk. Tento přírodní produkt lze v chladných zimních měsících používat místo nočního krému.

 

www.nevo-spa.com

 

 

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.