Jak na podzim podpořit imunitu?

Jak na podzim podpořit imunitu?

Podzim je tady. Znamená to nejenom rapidní změnu počasí, ale znamená to také nástup období, kdy se může objevit větší náchylnost k nemocem. Jak proti nim bojovat? Nejlepší je prevence a posílení imunity. Jaké jsou osvědčené cesty? Podívejte se společně s námi.

 

Vitamíny jako základ

Nejlepší je dodávat lidskému tělu vše, co potřebuje k tomu, aby dokázalo imunitu podpořit samo a aktivně. Co v tomto směru pomáhá? Jak se dozvíte i na webu www.radyprovsechny.cz, jedná se o vitamíny. Mezi nejlepší zaručeně patří známý antioxidant, kterým je vitamín C. A jak ho tělu dodávat? Poklud hledáte jednoduchost, tak zvolte různé doplňky stravy. Pokud hledáte naopak přírodní cestu, tak doporučíme zvolit vhodné potraviny. A jaké?

  • Šípky
  • Černý rybíz
  • Červená paprika

 

Otužujte se

Druhou cestou, jak se dá na podzim zajímavě podpořit imunita, je otužování. Díky tomu budete lépe přepravena na změny teplot, které jsou s tímto obdobím spojeny. Je obecně známo, že otužování zdraví skutečně podpořit dokáže. A jak na to? Postačí se po každém sprchování střídavě omývat studenou a teplou vodou. Stejně tak můžete vyrazit také do páry, stejně jako i do sauny. A to z důvodu, že součástí procedury je také návštěva ochlazovacího bazénku. I tudy vede cesta, jak se dá imunita velmi dobře podporovat. Ideální je s otužováním začít co nejdříve.

 

Podpořte metabolismus lidského těla

Ten je z hlediska jeho fungování velmi důležitý. Má vliv na mnoho věcí. Včetně toho, jak si tělo dokáže poradit s rizikem virů a bakterií. Pokud bude váš metabolismus dobře fungovat, jednodušeji odoláte jakékoliv nákaze. A jak na to? Ideální je začít hlavně tím, že se budete správně stravovat a také se budete dostatečně hýbat. Zde si můžeme vypůjčit pojem používaný v minulosti. Vaše tělo bude doslova zocelené, což se promítne na tom, že případná nemoc mu rozhodně hrozit nebude.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.