I podlaha může být nezdravá! Zapomeňte na syntetické podlahové krytiny a raději investujte do přírodních materiálů

To, že řada materiálů, ze kterých se vyrábí podlahy, uvolňuje nebezpečné látky, není žádnou novinkou. Z některých můžete chemii cítit ještě několik měsíců!

I podlaha může být nezdravá! Zapomeňte na syntetické podlahové krytiny a raději investujte do přírodních materiálů

Dopřejte si zdravé prostředí

Domov by měl být bezpečnou oázou pro celou rodinu. Denně miliony lidí investují do zdravé stravy a snaží se o zdravý životní styl, proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí a zdravotním komplikacím, které mohou nastat, jestliže si domů pořídíte levnou a nevhodnou podlahu?

Jak tedy poznáte, že podlahová krytina je závadná? Prvním ukazatelem by měl být certifikát o zdravotní nezávadnosti – pokud jej krytina nemá, je to problém. Spolehnout se však můžete i na svůj čich. Jestliže je podlaha neustále cítit po chemikáliích, může se to časem negativně projevit na vašem zdravotním stavu.

 

PVC do ložnice a pokojů ne!

Vinylová podlaha je skvělou alternativou ke dřevěné podlaze do místností, kam dřevo zkrátka nepatří – vlhké místnosti a kuchyně. Je totiž odolná proti nárazům, poškrábání i stříkající vodě. To se do namáhaných prostorů hodí. Také se po ní příjemně chodí, protože je měkká a do karet jí nahrává také nenáročnost na údržbu. Avšak, i přes své kladné vlastnosti, se stále jedná o syntetickou podlahu. Do místností, kde spíte a nabíráte síly na nový den, byste však měli volit podlahu z přírodních materiálů. Proč? Už tak, když se kolem sebe podíváte, máte domácnost plnou plastů, ze kterých se mohou uvolňovat škodlivé látky. S podlahou se navíc dostáváte každý den do styku a vyplňuje celou plochu vašeho bytu, což není drobnost. Investujte proto raději do přírodních dřevěných podlah či vyzkoušejte zdravotně nezávadnou ekologickou podlahu. Tyto podlahy neobsahují PVC, změkčovadla, chlór, těžké kovy, ftaláty ani jiné látky, které zdraví neprospívají.

Dopřejte si to nejlepší. Dopřejte si kus přírody do svého domova.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.