Děti mají čím dál horší zdraví. Sedí příliš u počítače a videoher

Děti mají čím dál horší zdraví. Sedí příliš u počítače a videoher

Ačkoliv je současné zdravotnictví, bydlení a hygienické podmínky na nejvyšší úrovni v historii, podle průzkumů a dlouhodobých statistik mají malé děti stále horší zdraví. Jak je to možné? Dříve byly nejčastější problémy dětí podvýživa, nemoci a zima. Nyní se jedná o zcela jiné problémy, se kterými se předchozí generace prakticky nesetkaly. A velký vliv na tyto problémy má sezení u počítače, malá sportovní aktivita, minimum pohybu na čerstvém vzduchu nebo přehnaná snaha o hygienu od rodičů.

 

Sezení u počítače – bolest zad a psychická únava

Nadměrné sezení u počítače, tabletu nebo herních konzolí znamená u dětí výskyt potíží, kterými dřívější generace rozhodně netrpěly. Zejména bolest zad je nová hrozba zdraví dětí. Mohou za ní počítače. Nadměrné sezení ve špatné poloze těla znamená, že s bolestmi zad se stále více setkáváme také u dětí předškolního věku. Pokud pak ve škole děti tráví sezením několik hodin a dalších několik hodin sedí doma u počítače, je bolest zad logickým vyústěním problému. Pošlete děti ven.

Další problémy – nedostatek síly, málo obranných látek a nulová fyzička

Další problémy se zdravím dětí opět pramení z nedostatku pohybu, fyzické aktivity a také v pohybu na čerstvém vzduchu. Minimum pohybu u mladších generací znamená, že děti internetové generace jsou mnohem slabší než předchozí generace. Mnohem rychleji se unaví. Dalším problémem je, že děti jsou mnohem častěji nachlazené, mají rýmu a chřipku. I to pramení z nedostatku pohybu na čerstvém vzduchu. Důvodem také může být přehnaná snaha rodičů o ochranu zdraví dětí. Přílišné hygienické podmínky brání dětem ve vytvoření protilátek proti nemocem. Při styku s jakoukoliv bakterií je pak dítě nemocné a průběh nemoci je mnohem intenzivnější. Pokud situaci porovnáme, tak čisté pískoviště je mnohem zdravější na hraní pro děti, než sterilizovaný pokoj.

 

Máte zahradu? Vytvořte na ní dětem hřiště!

Rodiče by se měli sami snažit, aby jejich dítě trávilo pohybem na čerstvém vzduchu mnohem více času. Zapište své děti do sportovních kroužků. Pokud máte rodinný dům s vlastní zahradou, vytvořte dítěti na zahradě vlastní dětské hřiště. Základem jsou zahradní domky na dětské hraní, ze kterých si děti vytvoří svou klubovnu a malou tajnou místnost. Dále na zahradním dětském hřišti mohou být skluzavky, houpačky, pískoviště, prolézačky a mnoho dalšího vybavení. Podívejte se sami, jak má vypadat zdravé dětské hřiště.

TIP: Při zařizování dětského hřiště myslete v první řadě na zdraví a bezpečnost dětí. Vybírejte jen kvalitní a certifikované výrobky. Podívejte se na kvalitní hřiště a skluzavky české výroby: Skluzavky.cz.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.