Jednoduchý způsob, jak ochránit dítě za snížené viditelnosti

Nedávno začala platit novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která přinesla jednu velkou změnu. Od února letošního roku musí všichni chodci, kteří se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec, nosit reflexní prvky. Platí to pro dospělé i děti. Zvláště u dětí je třeba dbát zvýšené opatrnosti a chránit je i v případě, kdy se pohybují na ulici. Jaké možnosti ochrany pomocí reflexních prvků se nabízí?

Jednoduchý způsob, jak ochránit dítě za snížené viditelnosti

Proč reflexní prvky zachraňují životy?

Ptáte se, čím vám bude reflexní prvek na oblečení prospěšný? Odpovíme výsledky testu, který provedl Besip (koordinační orgán pro bezpečnost silničního provozu). Bylo testováno, v jaké vzdálenosti za snížené viditelnosti zpozoruje řidič chodce. Výsledky testů: Pokud je chodec oblečen do tmavého oblečení, řidič ho vidí pouhých 18 m před sebou, v červeném oblečení je to 24 metrů. O něco lépe je na tom chodec v bílém oblečení, toho řidič zpozoruje cca 55 m před sebou. Pokud je chodec vybaven reflexními prvky, je vidět až na 200 m. Jedině v posledním případě je šance, že řidič zareaguje včas a nedojde ke katastrofě!

 

Reflexní vesta pro malé!

Pokud vám na bezpečnosti vašeho dítěte záleží, uděláte nejlépe, když mu pořídíte reflexní vestu. Prodávají se i reflexní vesty, které se oblékají přes hlavu a na přední části mají veselé obrázky zvířátek. Malým dětem se budou líbit! Vestu by mělo mít dítě na sobě pokaždé, když samo vyráží ven! Reflexní vesta s motivem stojí pouhých 107,69 Kč.

Pokud máte starší dítě, které odmítá reflexní vestu nosit, nenuťte ho. Raději mu nabídněte alternativu. V obchodě altima.cz nabízí kromě vest také reflexní přívěsky na batohy, čepice, koncovky na zip, dále také odznaky se smajlíkem, 3D přívěsky a dokonce i reflexní tkaničky do bot. Pro dospělé zde mají reflexní oblečení. V nabídce najdete také speciální reflexní vesty a obojky pro psy. Pamatujte, že: Být vidět, znamená přežít!
1 odpovědí na "Jednoduchý způsob, jak ochránit dítě za snížené viditelnosti"

  1. Pingback: Jak zvládnout výběr školního batohu na jedničku | Ewita.cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.