Co potřebuje většina měst a obcí? Mateřskou školu

Co potřebuje většina měst a obcí? Mateřskou školu

zřízení či nezřízení mateřské školy? Tato otázka je aktuální nejen starosty, ale také pro všechny členy zastupitelstva. Mnohdy se totiž může jednat o krátkodobou saturaci dětí předškolního věků a poté budou školky nevyužity a budou jen chátrat. Toto je mnohdy hlavní problém, proč se školky nestaví v takovém měřítku, jak by nyní bylo potřeba.

 

 

Tento problém můžete vyřešit překvapivě jednoduše

Ani objekt, který je původně postaven jako mateřská škola nemusí po úbytku dětí zůstat bez užitku. Stačí jen, aby celá stavba byla navržena tak, aby se v případě, bude li to nutné, dala lehkou změnou dispozice přestavět pro jiný účel – např. seniorské bydlení, bydlení pro matky samoživitelky apod.. Velké zkušenosti s tímto problémem a druhem výstavby má společnost Mobile Point Corporation a.s. Tato společnost se zabývá stavbami, které přinesou mnohým obcím rychlé a efektivní řešení. Každá obec si může objednat mobilní montovanou mateřskou školku. Výhodou těchto staveb jsou především malé pořizovací náklady a rychlé dodání, které trvá v ideálním případě pouhých 5 týdnů. Další důležitou předností těchto staveb je energetická nenáročnost, která je v době nutnosti energetických štítů bezesporou ožehavým tématem a v neposlední řadě jde také o použité materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

 

 

Do začátku nepotřebujete velký obnos a budova bude stále využita

Mnohé obecní úřady mají starost, že na výstavbu školky nemají dostatečný finanční obnos. Díky financování které zmíněná společnost Mobile Point Corporation a.s.zajistí, obcím stačí pouze malá částka na začátek, a poté celkovou částku splácí z peněz rodičů, kteří platí za umístění dětí. Návrh budovy můžete konzultovat přímo s odbornými architekty této společnosti. Budova bude provedena tak, aby v případě malého počtu dětí mohla být využívána i pro jiné účely. Takto postavená budova nebude nikdy bezúčelně stát a chátrat, protože se pro ni nebude hodit využití.

 

Kompletní informace naleznete na www.mobile-point.cz.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.