Pro správné fungování těla je čistá voda nezbytností. Často ale na její pití zapomínáme a nahrazujeme ji limonádami. Na vině přitom bývá nedobrá chuť vody. Jak to změnit?
Pijeme málo
Ze všech stran posloucháme, jak je důležité dodržovat pitný režim. Dospělý člověk by měl vypít cca 30 – 40 ml tekutin na kilogram své váhy, což však většina z nás nedodržuje. Obecně se doporučuje alespoň 2,5 litru a i to je pro mnoho lidí hranice, na kterou nedosáhnou. Ideální na pití je čistá voda, bohužel ta z kohoutku nebo kupovaných pet lahví nemusí mít zrovna skvělou chuť. A pak nastává problém, protože nechutná ani dospělým, ani dětem. Když máme žízeň, přidáváme tak do vody různé šťávy a sirupy nebo sáhneme po slazené limonádě plné barviv a konzervantů. Vodní filtry nám pomohou zlepšit chuť vody, která nám teče z kohoutku, a také ji zbaví škodlivých látek. Ty prospěšné ale ve vodě zůstanou zachovány a máme tak k pití připravenou vodu, která skvěle chutná a neobsahuje žádné škodliviny.
I pro děti
Už víme, že pít bychom měli pravidelně a ještě dříve, než se dostaví pocit žízně. Právě žízeň už je první varovný signál našeho těla, že strádá a něco mu chybí. Nedostatečný pitný režim se může projevit únavou, zhoršeným soustředěním i bolestí hlavy, proto bychom na dostatek tekutin měli myslet průběžně. Kvalitní vodní filtr umí zachytit chlor, těžké kovy, antibiotika i pesticidy a z vody je tak odstranit, ve vodě ale zanechá hořčík, jód, vápník a další látky pro naše tělo prospěšné. Upravená voda má navíc skvělou chuť, kterou si zamilují děti i dospělí a není tak důvod pak dále přidávat různé šťávy a sladidla. Některá filtrovaná voda je vhodná dokonce i pro děti od půl roku věku.
Na vodu se skvělou chutí si rychle zvykneme a tak nám pak může dělat problémy pít jinou, neupravenou, třeba v kanceláři nebo na chatě. Nádobový filtr je přenosný a konvici vody přefiltruje už za pár minut. Můžeme tak mít čistou a zdravou vodu kdykoli po ruce.