Chcete si užít luxusu a zároveň udělat něco pro vaše zdraví? Nemusíte jezdit nikam daleko!

Chcete si užít luxusu a zároveň udělat něco pro vaše zdraví? Nemusíte jezdit nikam daleko!

Mariánské Lázně byly v roce 1818 prohlášeny za „veřejné lázeňské místo“. Od té chvíle se staly oblíbeným místem nejedné významné osobností. Zakuste i vy jedinečnou atmosféru, prohlédněte si okouzlující architekturu a zúčastněte se četných kulturních událostí.

 

To musíte vidět!

V lázeňském městě nesmí chybět kolonáda. Ta v Mariánských Lázních se pyšní přívlastkem nejdelší v České republice. Kolonáda Maxima Gorkého byla postavena v 80. letech 19. století jako dokonalá ukázka novobarokního stylu.

Nezapomenutelný zážitek vám přivodí zpívající fontána. Snoubí v sobě jedinečné střikové kombinace doplněné o barevné osvětlení v doprovodu světoznámých melodií. Poslechnout si tak můžete hudbu Chopina, Hapky, při zvláštních příležitostech pak Smetanovu Vltavu.

Park Boheminium představuje místo, kde se setkáte s nejznámějšími památkami v rámci celé České republiky. Najdete tam hrad Karlštejn, zámek Kynžvart, ratibořické Staré Bělidlo nebo třeba chrám sv. Jana Nepomuckého.

 

Pro milovníky kulturních akcí

Mariánské Lázně představují báječné místo pro nadšence kulturních akcí, z nichž si vybere skutečně každý. Jaro se nese ve znamení Marjánkovského jarnění, Vítání ptačího zpěvu nebo třeba multižánrového festivalu miniKoK. V létě se pak můžete těšit na Sraz historických vozidel, Jazzové Lázně, případně Chopinův festival. Podzim je znamením pro konání mezinárodního folklórního festivalu Marijánský podzim či galavečer bojových umění Noc boje. Zima patří především Mariánskolázeňskému vánočnímu trhu.

 

Krásy Mariánských Lázní nezvládnete zhlédnout za jeden den

Abyste si skutečně užili a vychutnali atmosféru Mariánských Lázní, nespěchejte a rezervujte si příjemné ubytování. Hotel CristalPalace https://cristalpalace.cz uspokojí nejnáročnější požadavky, zároveň ochrání vaše plechové miláčky v podzemní garáži. Přímo v hotelu San Remo http://www.sanremo.cz/ se nachází dva minerální prameny. Disponuje i vlastním lesoparkem s jezírkem. Skvělé místo k procházkám. Atributem je hlídané parkoviště.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.