Čeká vás jarní svatba? Využijte tohoto ročního období naplno!

Jaro v sobě má zvláštní kouzlo, přináší s sebou obrovský příval pozitivní energie, hřejivé sluneční paprsky a nezapomenutelnou vůni rozkvetlých květin a stromů. Možná i proto je tak jedním z nejoblíbenějších ročních období, kdy se zamilované páry rozhodnou říct si své ano. Jak ale jaro a jeho krásy využít se vším všudy? Máme pro vás pár užitečných nápadů.

Čeká vás jarní svatba? Využijte tohoto ročního období naplno!

Sezonní květiny

Květiny ke svatbě patří stejně nedomyslitelně jako šaty k nevěstě. Svatební kytice a další floristické dekorace by měly korespondovat s ročním obdobím. Využijte vše, co na jaře kvete. Nejčastěji jsou využívané pivoňky, tulipány, jemné odstíny růží, hortenzie, frézie či tak podceňované karafiáty. Jarní svatební kytice se většinou nese v duchu svěžích světlých barev. Oblíbená je bílo-zelená kombinace nebo růžová v kombinaci s bílou či krémovou. Svatební kytice však není jediný doplněk, kde lze květiny využít. Buďte kreativní a nechte z nich vyrobit věnce do vlasů pro družičky, ozdoby na židle si jimi ozdobte svatební šaty.

 

Jarní menu

I menu by mělo odrážet toto pozitivní energií nabité roční období. Jaro se přímo podbízí pestrými barvami a lehkými svěžími chutěmi. Využijte toho a zahrňte do něj mladý špenát, chřest, nové brambory, šťavnaté jehněčí maso, lososa či rebarboru. Jsou v nejlepší kondici. I co se týče dezertů, nebojte se experimentovat. Místo klasických mini svatebních koláčků si nechte upéct lahodné cupcakes s jarními motivy. Ty se budou vyjímat i jako výslužka pro hosty. Myslete i na takové detaily jako na míru vyrobené krabičky na výslužku, kterými příchozí obdarujete. Ty můžete nechat vyrobit na e-shopu výrobce a dovozce obalových materiálů Paketo.cz.

 

Svatební šaty

Klasické bílo-černé kombinaci již dávno odzvonilo. Hitem jsou šaty pastelových barev, nejčastěji žlutá, zelená, růžová či světle modrá. To ovšem neplatí jen pro nevěstu. Odvážný může být i ženich. Nebojte se ženichovi obléct světlý oblek s růžovým motýlkem. Do světlých tónů oblečte i družičky, které mohou šaty ozdobit například lučním kvítím.

 

Výběr místa

Jak je jaro krásné, tak je bohužel někdy i nepředvídatelné. Místo vybírejte takové, kde bude možnost být jak venku, tak uvnitř. Hitem jsou botanické zahrady či zámecké parky, avšak ani louky nejsou výjimkou. V takovém případě však počítejte s tím, že bude na místě třeba postavit velké stany pro osazenstvo. Je nutno brát v potaz, že večery jsou stále chladné. Ideální je tedy vybrat místo venku pro obřad a následně se přesunout do tepla.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.