Proč si pořídit odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač vzduchu je přístroj, který můžete využít v domácnosti, v kanceláři, v průmyslových prostorech, ale také v kulturních institucích, kterými je například muzeum, galerie, knihovna nebo archiv. Nejenže vám odvlhčovač zpříjemní pracovní prostředí, ale zároveň je praktickým pomocníkem při uchovávání cenností.

Proč si pořídit odvlhčovač vzduchu

Jaký přístroj zvolit

Pokud přemýšlíte mezi čističkou vzduchu, zvlhčovačem nebo odvlhčovačem vzduchu, tak je na místě, zjistit si stávající a ideální vlhkost v daném prostoru. Doporučená vlhkost v domácnosti se liší oproti vlhkosti například v muzeu nebo galerii, kde se doporučuje 50 až 60% vlhkosti.

 

Co způsobuje vyšší vlhkost

Ideální vlhkost způsobí, že se v místnosti nebude množit plíseň a z ní vznikající hniloba, bakterie a viry. Nepříjemně vlhký vzduch poznáte ihned, když do místnosti vstoupíte, bude se vám hůř dýchat, budete mít pocit, že vás něco škrabe v krku a také se může objevit i suchý a dávivý kašel. Odvlhčovač vzduchu se tak používá nejen v galeriích a muzeích, ale také například v mateřských školkách nebo v lékařských čekárnách.

 

Použití denně a v jakémkoliv ročním období

Čerstvý a svěží vzduch se dá samozřejmě zařídit také klimatizací nebo větráním, ale ani jedna z těchto variant není vhodná do kulturních institucí, kde potřebujete mít ideální vlhkost nejen přes den, ale i v noci, kdy je muzeum či galerie zavřená. Odvlhčovač stačí v místnosti pustit na pár hodin denně a dále není potřeba se o nic starat.

Odvlhčovač vzduchu můžete využívat po celý rok, ať je léto nebo zima a můžete ho za určitých podmínek kombinovat s klimatizací. Práce v takovém prostředí vám půjde lépe, protože se nebudete cítit unavení a ospalí. Odvlhčený vzduch ocení také návštěvníci galerie nebo muzea, kterých je denně velké množství.

Tichý chod a výhodná investice

Příjemným aspektem je také tichý chod odvlhčovače vzduchu, který ocení především pracovníci instituce, kteří v interiérech tráví celé dny. Nemusíte se bát ani vysokých cen, protože investice do odvlhčovače se vám opravdu vyplatí. Velkou výhodou tohoto přístroje je vysoušení zdí, podlah, koberců a snižování vlhkosti ve zdech starých objektů. Pokud je například muzeum nebo galerie umístěna ve staré budově, tak jeho funkci oceníte několikanásobně více.

 

Vyberte si kvalitu

Odvlhčovač můžete vybírat podle jeho využití, plánovaného umístění a také typu a výkonu. Vyberte si, zda použijete průmyslový odvlhčovač, který slibuje vyšší výkon nebo odvlhčovač do prostorů s uměním, který má líbivý a moderní design.

Ať už si vyberete přístroj do kanceláře, do domácnosti nebo odvlhčovač vzduchu do muzea nebo kulturních institucí, vždy dbejte na kvalitu a spolehlivost přístroje, aby vám každý den zpříjemnil a zajistil potřebné podmínky.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.