Africký dotek krásy a zdraví

Je žhavý africký den, horký vzduch se tetelí pod modrou oblohou, sběrači s maximální péčí sklízejí drobné listy Rooibosu. Tak začíná dlouhá cesta vzniku kosmetiky Rooibos… Exklusivní kosmetiky plné antioxidantů, minerálů a rostlinných výtažků, která pomáhá chránit pokožku proti všem nepříznivým vlivům našeho životního stylu a prostředí.

Africký dotek krásy a zdraví

Je žhavý africký den, horký vzduch se tetelí pod modrou oblohou, sběrači s maximální péčí sklízejí drobné listy Rooibosu. Tak začíná dlouhá cesta vzniku kosmetiky Rooibos… Exklusivní kosmetiky plné antioxidantů, minerálů a rostlinných výtažků, která pomáhá chránit pokožku proti všem nepříznivým vlivům našeho životního stylu a prostředí.

Žijeme v globalizovaném světě. Vzdálenosti se zkracují a informace o místech, rostlinách nebo o nově objevených druzích zvířat na druhém konci světa už nikoho nešokují. I když se ještě občas stane, že nás alespoň něco překvapí nebo vzbudí naši pozornost.

Divoká příroda černé Afriky má pro nás ještě příchuť tajemna a exotiky, které vybízejí ke snění. Pokud si chcete přivodit tokové příjemné snění a nechcete se při tom koukat na naučný pořad v televizi, pak si uvařte silný čas z Rooibosu. Podržte v ruce horký hrnek, usrkněte jeho lehce nahořklou chuť a zavřete oči… Ucítíte žhavé slunce na své tváři, vzduch se naplní vůněmi neznámých rostlin a vzdáleně uslyšíte troubení slonů, kteří se jdou napít…

Rooibos a Jižní Afrika patří neodmyslitelně k sobě. Není na světě jiné místo, kde by ještě keře Rooibosu rostly. Dokonce i v Jižní Africe roste jen na jednom území, v jediné lokalitě v Západním Kapsku. Jeho blahodárné účinky na lidský organismus jsou známé už po staletí. Pro domorodce bylo pití nápoje připravovaného z keře – aspalathus linearis – rituálem a součástí léčebných obřadů. Zdravotní účinky rooibosu jsou tak prověřené stovkami generací domorodých kmenů. Horský čaj, jak se Rooibosu od nepaměti přezdívá, si oblíbili i první holandští osadníci, kteří se do Kapska dostali v polovině 17. století.

Ve dvacátém století se k Rooibosu přistoupilo vědecky a mnoho studií opakovaně potvrdilo, že jeho pravidelné popíjení opravdu dokáže vydatně pomoci lidskému zdraví. A to nejenom proto, že jde o vynikající zdroj mnoha antioxidantů, vitamínů a minerálů, ale ukázalo se, že Roiboos dokáže účinně pomoci také při bolestech hlavy, depresích, v boji s rakovinotvorným bujením, nespavostí, ale především pomáhá při kožních problémech a alergiích.

A od tohoto zjištění byl už jen krůček k myšlence používat Rooibos nejen jako horký nápoj, ale využít jeho hojivé účinky při aplikací na pokožku, a kosmetika Rooibos byla na světě. Její příběh se odvíjí už od roku 2000, kdy zakladatel a majitel firmy African Extracts Rob Tiffin úspěšně vyvinul první produktovou řadu této kosmetiky. Rooibos je pro Jihoafričany národní rostlinou, a tak je kosmetika založená na jejích účincích opakovaně prověřována univerzitními a dalšími nezávislými laboratořemi.

Po letech výzkumů lze říct, že zelený Rooibos v kosmetických přípravcích má nezpochybnitelné účinky.

· Pomoc při ekzémech a akné – studie ukázaly, že výtažek z Rooibosu pomáhá při léčbě různých kožních onemocnění, včetně ekzémů a akné. Lidé s akné potvrdili, že aplikací pleťového krému na pokožku pomohla snížit množství jejich problémů na obličeji. I když studie stále probíhají, vědci zjistili, že Rooibos obsahuje vysoká množství flavonoidů, které pomáhají tělu zničit nežádoucí patogeny.

· Anti-aging – výtažek Rooibosu je bohatý na enzym superoxiddismutázy. Ačkoli název enzymu zní složitě, to, co dělá pro pokožku je jednoduché – je to vynikající látka zpomalující stárnutí. Enzym superoxiddismutáza je nezbytný pro produkci zdravých buněk pokožky. Vysoká hladina tohoto enzymu zaručuje zdravější pokožku. Superoxiddismutáza také bojuje proti vráskám tím, že neutralizuje volné radikály, které tak způsobí zpomalení procesu stárnutí.

· Hypoalergenní a antibakteriální – používání kosmetiky Rooibos je vhodné pro všechny typy pokožky, protože nezpůsobuje alergie a má i antiseptický účinek.

· Vysoký obsah minerálních látek a vitaminů – výtažek Rooibosu obsahuje mnoho minerálních látek (za ty nejdůležitější jmenujme alespoň zinek) a zejména vitamíny D, A a E, které podporují zdravou pokožku.

Výzkumná zpráva univerzity ve Stellenboshi (JAR) ukázala, že zelený Rooibos hraje významnou roli v ochraně rakoviny kůže a zabraňuje zhoubným kožním nádorům. Dr. Tandeka Magcwebeba, která vedla tuto studii jako součást své doktorské práce, prokázala, že výtažek může pomoci zastavit bujení rakovinných buněk, a dokonce neutralizovat jejich množení.

Výrobce kosmetiky Rooibos prosazuje šetrný přístup k testování, a tak se může hrdě hlásit k myšlence „Krása bez krutosti“. Kosmetika také např. neobsahuje mikroperličky, které stále mnoho kosmetických výrobců používá a které významně znečišťují oceány.

 

Kontakt:

www.kosmetikarooibos.cz

info@kosmetikarooibos.cz

+ 420 776 206 261
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.