4 nejdůležitější rady při výběru elektrokol

Na trhu s koly je opravdu velké množství různých druhů, typů a konstrukcí jízdních kol. V současné době se těší velké oblibě také elektrokola. Ta se dělí na horská, městská a také krosová nebo treková elektrokola. Nechte si poradit a vyberte si to nejlepší elektrokolo.

4 nejdůležitější rady při výběru elektrokol

1) Vybírejte podle terénu, kde budete jezdit

První otázkou, kterou si při výběru elektrokola musíte položit je, kde budete na elektrokole jezdit. Pokud s ním plánujete jezdit jen ve městě, tak si můžete pořídit typ, který má snížený rám a je jednodušší k nasedání.

Pro náročnější cyklisty je vhodné krosové nebo trekingové elektrokolo. Jeho konstrukce umožňuje jízdu po zpevněném i nezpevněném povrchu. Tato kola mívají i silnější baterie. Horská elektrokola jsou také vhodná pro vyšší zátěž a jízdu v terénu. S tímto kolem se vám podaří zdolat i ty nejvyšší kopce a dokonce můžete vyrazit na hory.

 

2) Zajímejte se o motor

Další důležitou funkcí elektrokola je použití motoru, který vám ulehčuje jízdu a pomáhá v náročném terénu. V současné době existují dva typy motorů a ty se odlišují hlavně podle toho, kde jsou umístěny. Vybrat si tak můžete tedy elektrokolo, které má motor v náboji zadního kola, nebo typ se středovým motorem. První typ je ideální pro začátečníky, je spolehlivé a potěší vás příznivá cena. Druhý typ, se středovým motorem, tedy s motorem ve šlapacím středu kola, má velkou výhodu a tou je jednak jeho skvělá vyváženost a také vynikající jízdní vlastnosti.

 

3) Kolo podle dojezdu

Průměrný dojezd elektrokola je zhruba kolem 100 kilometrů. Reálný dojezd na jedno nabití se pohybuje kolem 80 kilometrů. Při dojezdu musíte brát v potaz styl vaší jízdy, vaši váhu a terén. Na dojezd má vliv také výška rámu a celková konstrukce elektrokola.

Pokud si vyberete městský typ kola, tak jej většinou nabíjíte méně často, protože na pojížďky po městě vám bude stačit i jedno nabití. Pokud se chystáte na delší cestu, popřípadě cyklistickou dovolenou na horském nebo terénním kole, tak počítejte s možností svůj dopravní prostředek dobíjet častěji, vzhledem k množství ujetých kilometrů a času stráveném na cestě.

4) Kvalitní baterie samozřejmostí

Baterie elektrokola je jednou z nejdůležitějších součástí. Dbejte na výběr kvalitní baterie, která ovlivní váš dojezd, ale také komfort z dané jízdy. Jen s kvalitní baterií si užijete výhody elektrokola a elektromotor vám pomůže v náročném terénu. Nejpoužívanější jsou 36V baterie. Tyto baterie jsou nejčastěji litinové a mají nízkou hmotnost a vysokou kapacitu. Můžete je nabíjet až tisíckrát.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.