4 nejčastější chyby v péči o ruce a nohy, děláte je také?

Určitě starostlivě pečujete o své vlasy, dopřáváte jim nejlepší šampony a výživné masky. Staráte se jistě také o svou pleť, aby byla čistá a hydratovaná a dáváte přednost kvalitní kosmetice. Myslíte však takto i na své ruce, nohy a hlavně nehty? Pojďme si společně říct, čeho se vyvarovat a jak být dokonalá od hlavy až k patě!

4 nejčastější chyby v péči o ruce a nohy, děláte je také?

Chyba č. 1: Nepoužíváte rukavice

Gumové a jiné pracovní rukavice by neměly chybět v žádné domácnosti. Pokud při úklidu používáte agresivní chemikálie, což může být i obyčejný čistič na trouby nebo přípravek proti plísni v koupelně, a nechráníte si ruce, můžete si zadělat na problémy. Spousta přípravků na úklid dráždí pokožku, vysušuje ji a může způsobit i ekzémy nebo jiné alergické reakce. Takové potíže ani nemusíte pocítit hned, ale až časem, kdy zjistíte, že se vám na dlaních nebo prstech dělají suché šupinky nebo vypozorujete jiné změny. Až budete chtít příště jen tak rychle houbičkou přejet sporák nebo umyvadlo, i kvůli těm dvěma minutám stojí za to si rukavici navléknout. To samé platí i o rukavicích na zimu, mráz je nemilosrdný.

 

Chyba č. 2: Modeláž na oslabené nehty nepatří

Modeláž, ať už UV gely nebo gel laky, je skvělá věc. Nehty jsou dlouho krásné, zpevněné, nemají tendenci se lámat a při správné výživě krásně sílí. Ale co když máte nehty roztřepené, zlámané nebo dokonce bojujete s mykózou? Nedá se nic dělat, perfektní manikúra musí počkat. Pokud nehty nevyléčíte, jen byste si zadělávala na ošklivá zranění a infekce. Zaběhněte si do lékárny, ruce ošetřete, chraňte a vyživujte kvalitními krémy nebo zábaly. Dbejte na stravu plnou vitamínů a minerálů. Uvidíte, že během pár dnů až týdnů budou vaše nehty opět plné síly a vy se můžete pustit do tvorby úžasné manikúry podle svých představ.

 

Chyba č. 3: Stříháte si nehty po koupeli

Je sice lákavé si stříhat nehty potom, co si užijete pohodu v horké vaně, pravdou ale je, že si tím škodíte. Nehty jsou po takové lázni velmi měkké a snadno se mohou roztřepit. Pilování v tomto stavu je zcela vyloučeno a nehtu by spíše ublížilo. Jestli máte chuť věnovat svým nehtům péči v rámci celkové relaxace, nechoďte na ně po koupeli hned s nůžkami a pilníkem, ale rozmazlete je pomocí voňavého nehtového olejíčku, který jim dodá potřebnou výživu a sílu. Nehet dostane své a vy se můžete oddat podmanivé vůni vanilky nebo šťavnaté maliny.

 

Chyba č. 4: Zapomínáte na své nohy

I když naše chodidla bývají vidět mnohem méně než ruce, neznamená to, že bychom se jim neměly věnovat úplně stejně pečlivě. Staráte se o nohy jen v létě, dokud jsou na očích? Chyba! Chodidla si zaslouží naši péči opravdu po celý rok. Jen si vzpomeňte, jak v zimě kolikrát strávíte celý den v kozačkách a pohybujete se v přetopených místnostech. Proto bychom alespoň jednou za čas měly navštívit salon pedikúry, nebo se o své nohy řádně starat doma. Je to snadné! Především noste ponožky z kvalitního materiálu a vyhněte se neprodyšné obuvi. Pravidelně svým unaveným chodidlům poskytněte úlevu pomocí peelingu, masky a nezapomeňte ani na výživný krém, který vyléčí popraskanou a tvrdou kůži. Vaše nohy vám poděkují!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.