Hypotéky nejsou zcela tak nedosažitelné, jak se zdají

Hypotéky nejsou zcela tak nedosažitelné, jak se zdají

Pravidla pro poskytnutí hypotéky se velmi zpřísnila. Před většinou žadatelů stojí zapeklitá otázka – kde vzít oněch potřebných 20 % z ceny nemovitosti? Situace není tak bezvýsledná, nabízí se celá řada řešení.

 

Kdo by nechtěl bydlet ve vlastním?

Rozhodli jste si pořídit vlastní bydlení a řešíte jeho financování? Ve většině případů přichází v úvahu hypotéka. Její získání ovšem není zdaleka jednoduché. V současné době banky vyžadují finanční zajištění ve výši 20 %, neboť jsou vám ochotny půjčit maximálně 80 % hodnoty nemovitosti. Jak se tedy vypořádat s financováním požadovaných 20 %?

 

Když to nejde z vlastních zdrojů

Pokud nemáte finance vlastní, ani v okruhu svých blízkých nikoho, kdo by vám potřebnou částku půjčil, je třeba obrátit se na bankovní instituce. Půjčku je možné získat též nebankovní, ovšem zde je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Na jedné straně vypadá velmi lákavě, neboť nebankovní sektor tak důkladně neověřuje vaši bonitu jako běžná banka. Na straně druhé počítejte s mnohem vyšší úrokovou sazbou a případně dalšími poplatky spojenými s půjčkou. Oproti tomu je nepoměrně lepší variantou čerpat finance ze stavebního spoření.

 

Obraťte se na odborníky

Výpočet hypotéky a s ní související úkony nejsou jednoduchou záležitostí. V případě, že si nejste v této oblasti jisti v kramflecích, neváhejte využít služby finančního poradce. Kvalifikovaný odborník vám dokáže nabídnout optimální produkt, provede vás celým procesem vyřízení hypotéky a v neposlední řadě vám významně ušetří čas. Vezme si na starosti veškeré úkony spojené s vyjednáváním na katastrálním úřadě a v příslušné bance. Vy pouze schvalujete jeho kroky svým podpisem. Finanční poradce vám rovněž poradí nejschůdnější řešení v případě dofinancování či refinancování nemovitosti.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.