4 důvody, proč při sportu poslouchat hudbu

Hudba je nedílnou součástí života mnoha z nás. Má nespočet pozitivních účinků, které mohou ovlivnit zdraví, psychiku, ale také zlepšit sportovní výkon. Jak je to možné? Zde máte čtyři důvody, proč si při každé fyzické aktivitě dopřát notnou dávku hudby!

4 důvody, proč při sportu poslouchat hudbu

1. Rozptýlení

Poslech hudby může pomoci zvláště jedincům, kteří si ke sportu a cvičení nikdy nevypěstovali tak úplně kladný vztah. Hudba totiž může sloužit jako rozptýlení, díky kterému se tolik nesoustředíte na námahu a negativní pocity z toho, že provádíte činnost, která vás nebaví. Naopak mysl vyplníte oblíbenými melodiemi.

2. Zvýšení výkonu

Mnohé vědecké studie potvrzují, že hudba má velmi kladný dopad na efektivitu cvičení. A důkazem toho jsou i samotní sportovci. Můžete si všimnout, že velké procento z nich při tréninku nebo udržování kondice má na uších sluchátka. Poslech hudby dodá každé fyzické aktivitě ten správný ráz, pomůže se uzavřít do vlastního světa a dodá sílu v úsilí pokračovat stále dál.

3. Pozitivní motivace

Jestliže patříte do skupiny lidí, kterým sport nic moc neříká, je velmi pravděpodobné, že mozek má cvičení spojené s negativními pocity. To může být jeden z důvodů, proč se do cvičení musíte doslovně nutit, neustále s tím bojovat a přemáhat se. Jestliže však při cvičení sáhnete po hudbě, která vám bude příjemná, mozek ošálíte. Po vykonané fyzické aktivitě ji totiž vyhodnotí jako příjemnou a pro vás již příště nebude takový problém danou činnost opakovat.

4. Pomáhá udržet tempo

Rytmická a dynamická hudba pomáhá držet správné tempo. Rytmus je při cvičení velmi důležitý a hudba jej pomáhá udržovat. Díky hudebnímu doprovodu nebudete ve svých výkonech kolísat.

 

Kompaktní a spolehlivý přehrávač

K poslechu hudby budete potřebovat malý avšak šikovný přehrávač. Měl by být menších rozměrů a snadno ovladatelný. Právě takový je MP3/MP4 přehrávač Orava M-4G A. Může se pochlubit 1,8″ barevným displejem, zabudovaným FM rádiem a funkcí ID3-TAG. Má 4 GB paměť, takže se do něj vejdou všechny vaše oblíbené skladby. A pokud přece jen budete potřebovat více místa, zařízení má slot na microSD kartu s pamětí až 32 GB. Pokud vás přehrávač Orava M-8G, který podporuje formáty mp3, wma, amw, act, wav, jpeg, bmp či gif, zaujal, najdete jej na www.orava.eu.

A jak cvičíte vy? Dopřáváte si porci hudby nebo vás více motivuje ticho?
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.