Epilace nebo depilace? Co je lepší?

V létěvíce než kdy jindy muži i ženy dbají na hladkou pokožku, tedy na holení i zastřihování chloupků či vlasů.Dnes senaštěstí nemusíme spoléhat na drastické způsoby odstraňování chloupků, ale můžeme si vybrat i v holení styl, který je pro nás nejpraktičtější a nejpříjemnější. Nebo několik různých metod zkombinovat. Metody lze rozdělit na depilaci a epilaci.

Epilace nebo depilace? Co je lepší?

Depilace patří k nejrozšířenějším způsobům. Odstraní se při ní jenom ta část chloupků, která je na povrchu kůže nebo těsně pod povrchem, kořínek to nijak neovlivňuje. Jde o bezbolestnou, většinou jednoduchou a rychlou metodu. Její podstatnou nevýhodou je, že chloupky vyrostou na rozdíl od epilace rychleji. Patří sem holení žiletkou nebo elektrickými strojky a kosmetické depilační přípravky, které fungují tak, že rozpouštějí chloupek těsně pod povrchem pokožky.

Péče po depilaci není nijak náročná. Pokožku stačí natřít nějakým hydratačním či zklidňujícím krémem nebo gelem. Zda máte hodně citlivou pokožku, použijte dětský zásyp nebo mast na opruzeniny. Existují i přípravky proti zarůstání chloupků či zpomalující jejich růst. Pokud jste slyšeli mýtus, že po holení chloupky rostou rychleji, zapomeňte na něj. Množství a funkce vlasových cibulek jsou dány geneticky a holení je neovlivní.

Epilace funguje trochu jinak. Při epilaci se odstraní chloupky i s kořínky, takže pak dorůstají pomaleji, jsou tenčí a slabší. Na rozdíl od depilace však není epilace úplně bezbolestná a trvá podstatně déle. Provádí se klasickou pinzetou, epilačním elektrickým strojkem, studeným a teplým voskem, elektrickou jehlou, laserem nebo pulzním světlem. Poslední tři jmenované se provádějí výhradně v kosmetických salonech nebo na klinikách estetické medicíny a dochází u nich k dlouhodobému a po několika opakováních trvalému odstranění většiny chloupků. Po epilaci je vhodné pokožku dezinfikovat a ošetřit ji stejným způsobem jako po depilaci.

Co se týká vyloženě mužské kosmetiky a přístrojů k odstraňování chloupků, tady je výběr omezený. Proto se musí pánové prahnoucí po holé kůži zatím spolehnout na produkty pro běžné holení tváře,na speciální depilační strojky, vlasové zastřihovače a profesionální péči či dámské pomocníky.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.