Krycí jména spouští po velkém úspěchu další skvělé variace hry

Domníváte se, že speciální škola špionáže u nás vůbec neexistuje a existovat nebude? To máte možná pravdu, ale přesto se lze v tomto speciálním oboru výrazně zdokonalit, aniž by bylo nutné takovou speciální školu studoval. Jak udržet pokerovou tvář ve chvílích, kdy je to opravdu třeba, která nedá najevo sebemenší jedinou emoci?

Krycí jména spouští po velkém úspěchu další skvělé variace hry

Buďte jako James Bond a spolupracujte se svým týmem a rozvíjejte tak své dedukční a asociační schopnosti, to jsou důležité schopnosti, které se můžete naučit a budou se vám rozhodně hodit i v reálném životě. To vše a k tomu spoustu senzačního napětí a samozřejmě neotřelé zábavy přináší nová hra od Vlaadi Chvátila, jejíž české vydání uvádí na trh firma Mindok v úzké spolupráci s CGE (Czech Games Edition). Aktuálně nejpopulárnější hra na trhu může být i vaše.

 

Určený špion nesmí dát najevo vůbec nic, zvládnete to?

Můžete hrát třeba jen ve 2 lidech, ale daleko lepší je, když se vás sejde větší parta, která se pak rozdělí na odlišné špionážní týmy. Třeba na táboře nebo i ve vlastní klubovně se pak dá tato hra hrát bez jakéhokoliv časového omezení. V každém z těchto týmů je pouze hlavní špion, ostatní jsou terénní pracovníci. Karty s pojmy, rozložené na stole v principu 5×5, jsou nositelkami krycích jmen tajných agentů, jejichž totožnost znají jen zvolení špioni.

Ti také pomocí slovních nápověd vedou svůj tým k odhalení těchto skrytých agentů rychleji, než se to podaří opačnému týmu. Ale nápovědy nejsou jen tak snadné a přímočaré, takže má hra hned zajímavější náboj! Každý operativní tým musí nalézt, ke kterému slovu na kartě se váže, tedy najít jen tu správnou asociaci, a pokud se splete, nese to pro tým vážné dopady.

 

Buďte proto opravdu opatrní!

Pakliže, že nechtěně odhalí například nájemného vraha, tým pak okamžitě prohrává, na to si dávejte největší pozor a střílejte najisto. Cílem je nalezení všech vlastních agentů a zvítězit nad protivníkem. Povede se vám to dříve než protihráčům?

Zvolený hlavní špion má tedy opravdu nelehký úkol. Nesmí dát najevo žádné ze svých emocí, a kromě povolené slovní nápovědy nesmí nikterak ovlivňovat hru, i když vidí, že jeho spolupracovníci postupují zcela opačným směrem, než by ve skutečnosti měli.

 

Ideální hra na jakoukoliv párty s přáteli

Hra nesoucí název Krycí jména je ve své podstatě založená na chytrém a pečlivém hledání slovních asociací. Při jejich hledání si užijete opravdu netradiční napětí, ale i zábavy. Jelikož se vlastně jedná o karty, dá se jednoduše vzít třeba na populární letní tábor nebo na prázdniny k babičce a k vašemu dědovi. Ti se určitě také rádi dostanou do role tvrdých špionů nebo jednotlivých členů špionážního týmu. A rozhodně to není hra jen pro kluky, to rozhodně ne! Každá holka si ji ráda zahraje určitě také a využije tak svých intrik proti klukům. Navíc skýtá více variací, například možnost hledání hned několika agentů najednou, což by mohlo mít velký úspěch třeba na zahradní party s vašimi přáteli a kamarády.

Párty hra s názvem Krycí jména měla úspěšnou premiéru na prestižním veletrhu SPIEL v Essenu a v roce 2016 se stala hlavním vítězem ocenění Spiel des Jahres, což jsou jakési filmové Oscary ve světě moderních společenských her. Po tomto skvělém úspěchu se její tvůrce rozhodl hru okamžitě rozšířit a předložit jí v mnoha variantách. Tímto způsobem vznikly varianty Krycí jména obrázky a pak také Krycí jména duet.

 

Krycí jména obrázky, o co jde?

Místo hracích karet s krycími jmény zde naleznete celkem 140 karet s 280 důmyslnými obrázky. Musíte zde rozluštit, co znamenají záhadné symboly na mapě. Označují snad některá důležitá místa, kde se nacházejí skrytí špioni? Hra je, stejně jako předchozí hra Krycí jména, určená pro děti od věku 10 let a rovněž i dospělé, kteří se zabaví stejně tak, jako děti. Je velmi svižná, jelikož jedna partie trvá obvykle cca okolo 15 minut. Rozvíjí představivost, týmové myšlení, logiku a celkovou spolupráci, což je do života důležité. Hrát ji může 2 až 8 hráčů. Pamatujte, že s celkovým počtem hráčů roste i zábava u stolu, využijte jej na plno.

Krycí jména duet další variací pro dva

Není vás více jak dva? Nevadí – tato hra je určena výhradně pro 2 hráče s tím, že tentokrát nehrají proti sobě, ale naopak se snaží spolupracovat a pátrat po skrytých agentech. Je vhodná i jako rozšíření základní hry o více variací. www.mindok.cz
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.