Zmenšení či zvětšení prsou pomocí plastické chirurgie

Plastická chirurgie zažívá celosvětový boom. Mezi nejčastěji prováděné operace se řadí plastika nosu a operace prsou. Nenechte se však mýlit, že plastická operace prsou znamená jen zvětšení ňader pomocí silikonových implantátů. Co vše zahrnuje plastická operace prsou a jaké typy těchto zákroků mohou ženy podstoupit?

Zmenšení či zvětšení prsou pomocí plastické chirurgie

Silikonové implantáty

Zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů je asi nejznámější plastickou operací. Plastika prsou vám pomůže vyřešit vaše problémy s malými ňadry a dokáže vám zvýšit sebevědomí. Ve vašem těle se můžete zase cítit skvěle a být spokojená! Plastickou operaci prsou mohou podstoupit ženy a dívky, které dovršily 18. rok života, a kterým se zcela vyvinuly prsní žlázy. Prsní implantáty nezabraňují kojení, můžete tedy operaci podstoupit i v případě, že se chystáte otěhotnět.

 

Autoaugmentace

Nelíbí se vám nebo jste z jakéhokoliv důvodu odpůrci silikonových implantátů, ale rádi byste zvětšení prsou podstoupili? Pak je pro vás vhodná metoda zvětšení prsou, která se nazývá autoaugmentace. Touto metodou se zvětší vaše prsa vlastním tukem, který vám bude odebrán pomocí liposukce, tuk bude speciálně upraven a poté bude sloužit jako výplň vašich prsou. Pro zákrok se tedy nepoužívají žádné implantáty. Autoaugmentace je vhodná u těch, kdo požadují zvětšení prsů jen o jednu velikost.

 

Modelace prsů

Pokud nepotřebujete vaše ňadra zvětšit, ale pouze upravit jejich tvar a vymodelovat je, pak pro vás plastická chirurgie nabízí řešení v podobě modelace prsů. Na nepříznivý tvar prsů má vliv zejména těhotenství a kojení nebo menopauza, kdy mají prsa povislý tvar. Pomocí modelace získáte zpět jejich pevnost a hezký tvar.

 

Zmenšení prsou

Plastická operace prsou, to neznamená pouze zvětšování prsou. Mezi časté klientky plastické chirurgie patří i ženy, které by rády svá prsa zmenšily. Jedny z hlavních důvodů jsou nepřirozená velikost prsou, ale i zdravotní rizika, která ženám kvůli velkým ňadrům hrozí. Zmenšení prsou spočívá ve zmenšení prsní žlázy a její modelace do požadovaného tvaru společně s odstraněním přebytečné kůže.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.