Zařizujeme domácí posilovnu

Existuje mnoho druhů posilovacích strojů. Při domácím cvičení můžete použít různé cyklotrenažéry, činky a závaží, posilovací lavice, rotopedy, běžecké pásy a jiné stroje. Záleží na preferencích, dostupném místa doma nebo na tom, na jaké cviky se daný člověk chce zaměřit.

Zařizujeme domácí posilovnu

Běžecký pás je v posledních letech velmi populární. Je to trenažér, který simuluje přirozený pohyb – chůzi a běh. Vybrat běžecký pás není vůbec těžké. Je jen třeba zvážit kdo a jak často ho bude používat. Je třeba zohlednit i výšku a váhu cvičícího. Každý pás posuzujeme podle šířky, stupně odpružení, síly a materiálu tréninkové plochy. Běžecké pásy jsou často vhodné i pro začátečníky.

Pro ty zkušenější se najdou i jiné zajímavé stroje. Cílem domácí posilovny je procvičit co nejvíce částí těla. Způsob, jakým můžeme procvičit opravdu celé tělo v pohodlí domova, je pořídit si vlastní posilovací věž. Takový stroj nabízí desítky cviků, pomocí kterých procvičíte všechny části vašeho těla. Věže jsou vyrobeny z pevných a kvalitních materiálů jako je například ocel. Nechybí tedy stabilita a vysoká nosnost. Multifunkční věže mají často horní kladku na posílení rukou a zad, posílení nohou za pomoci metody předkopávání a zakopávání, spodní kladka která simuluje veslování, stojan pro boxovací pytel a jiné funkce. Na věži se posiluje svalstvo horních a dolních končetin, hrudníku a zad, ramen a také svalstvo v oblasti břicha či spodní části zad.

Výrobci dbají na dokonalý tvar provedení jednotlivých zařízení a tím zajistí dokonalé technické provedení cviků. Posilovací věže jsou určeny pro posilování svalových skupin celého těla v domácím prostředí i ve fitness.

Ceny posilovacích věží se pohybují v rozmezí 700 až 1000 eur, což není málo. Pokud je ale vaším cílem procvičení a zpevnění celého těla a nemáte chuť navštěvovat posilovny, pak mohou být například i posilovací věže tím správným řešením pro vás.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.