Zanzibar, ráj na Zemi

To, že má Zanzibar pověst rajského ostrova není přehnané. Zanzibar je vlastně celá skupina ostrovů: dva velké ostrovy - Angoja a Pemba - plus další malé ostrovy. Krásný ostrov nabízí celé východní pobřeží a kilometry písčitých nedotčených pláží. Pokud jste milovníci pláží a slunce a rádi šnorchlujete, Zanzibar je vaším cílem. Najdete zde úžasné pláže, obrovské korálové útesy, uvolněnou atmosféru a jídla z mořských plodů, které učiní vaši dovolenou nezapomenutelnou.

Zanzibar, ráj na Zemi

Nepopsatelná scenérie

Představte si, jak se ráno probouzíte a oslnivý azur Indického oceánu pozdraví vaše oči se slunečními paprsky, které se skrývají na vlnách a tlumí útesy a korálové útvary pod povrchem. V okolí je mystické prostředí, které je příjemné a klidné. Vydejte se od oceánu do světa chutí a delikátního kořeněného jídla chutných mořských plodů, masa, zeleniny a sukulentního ovoce.

 

Objevující dovolená s tyrkysovou pláží

Na dovolené na pláži v Zanzibaru se roztáhnete na malebnou sisalových postel nebo se uložíte ke spánku v houpací síti navlečené mezi dvěma palmami obrácenými k tyrkysovému Indickému oceánu. Teplé tropické slunce dodává bronz vaší pokožce, zatímco měkký vánek rozvoní koření rostoucí na ostrově a mísí se s vůní kokosových ořechů.

 

Unikátní kulturní mix

Nezaměnitelný ostrov v Indickém oceánu u pobřeží Tanzanie, Zanzibar, je klíčovou destinací, která poskytuje výjimečné historické, kulturní, průzkumné a ekoturistické zážitky na pláže ve východní Africe. Zdá se, že má všechno, co by leckterý návštěvník mohl hledat. Má rozdílnou etnickou historii, která je pozoruhodným splynutím mnoha kultur, které zde po staletí procházely, od Arabů, Indů a Peršanů až po Evropany. Najdete zde dokonce i stopy Číňanů, kteří zde zanechali nesmazatelnou značku ve formě architektonických stylů a dnes přispívají k šarmu této lokality. Spolu se silnými svahilskými vlivy je Zanzibar jedinečný v každém ohledu od kuchyně po sémantiku, ovoce a koření, styly nábytku, tkaniny, nádherné ručně řemeslné artefakty a šperky, které najdete v jeho malých obchodech. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na přírodní zázraky, které ho oddělily od jakékoliv jiné pobřežní destinace na ostrově v Africe.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.