Začínáme s kryptoměnami – čemu se vyvarovat?

Začínáme s kryptoměnami – čemu se vyvarovat?

Kryptoměny jsou investičním nástrojem budoucnosti a pokud jste se i vy rozhodli zúročit svoje úspory pomocí této virtuální měny, přidali jste se k mnoha tisícům lidí, kteří učinili stejné rozhodnutí. Jak se však v kryptosvětě vyznat?

 

  1. Vše si nastudujte

Ať už jde o jakékoliv peníze, které hodláte investovat, měli byste dopředu znát všechny podrobnosti a informace. A to nejen v případě, že hodláte aktivně obchodovat na burze, ale i tehdy, kdy chcete nechat kryptoměnu v peněžence, dokud se nezhodnotí na vámi požadovanou částku. Nechte si poradit od odborníka, využijte kurzy nebo si vše nastudujte z odborných webových stránek či literatury.

 

  1. Nakupujte tam, kde je to ověřené

Dejte si velký pozor na podvodné nákupy. Některé stránky po vás mohou vyžadovat nadbytečné transakce či vás rovnou připravit o peníze. Nakupujte Bitcoiny vždy jen od ověřených společností. Na českém trhu figuruje mnoha kryptosměnáren, které jsou kompletně v českém jazyce a s příjemným uživatelským prostředím. To samé platí i pro altcoiny, jako je Litecoin, Ethereum či Ripple.

 

  1. Počítejte

Nikdy neinvestujte více peněz, než které si můžete dovolit ztratit. Investice jsou vždy nejistá záležitost, a i když budete mít pocit, že jste vsadili na správnou kartu, nemusí to vyjít podle vašich představ.

 

  1. Bezpečnost na prvním místě

Ať už se jedná o účet na burze, vaši elektronickou peněženku či cokoliv jiného – nastavujte si vždy a všude silná hesla. Jinak vám může reálně hrozit hacknutí. Samozřejmostí potom je nikdy nikomu vaše heslo neříkat. Pozor si dávejte i na posílání citlivých údajů do zahraničí. Mnoho směnáren podle zákona vyžaduje dva doklady totožnosti, kvůli manipulacím s reálnými penězi. Buďte však opatrní, komu je svěřujete.

 

  1. Obchodní strategie

Při obchodování platí zásada, že se nesmíte nechat strhnout emocemi. Ve vypjatých chvílích (jako na např. velké klesnutí kurzu) se může zdát nemožné udržet nervy na uzdě, pokud však podlehnete svým emocím a strachu, ve výsledku vždy spláčete nad výdělkem.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.