Vzhůru na ples – jak se vyhnout faux pas?

Vzhůru na ples – jak se vyhnout faux pas?

Dnes panuje v módě absolutní volnost a svoboda. Každý si tak může obléknout, cokoli chce, aniž by tím někoho příliš pobuřoval. I přesto aleexistuje pár prohřešků, které vám módní policie neodpustí, a vy si kvůli nim utrhnete pořádnou ostudu. Na co si dát pozor, abyste se na plese vyhnuli nepříjemnému faux pas?

 

Promyslete, co na sebe

Záleží samozřejmě na tom, jak moc formální ples je. Určitě je rozdíl, jestli se chystáte na hasičský ples někde na vesnici nebo na ples v Opeře. Čím formálnější akce, tím více byste si měli dát záležet na každém detailu a přísně dodržet pravidla etikety. Jde-li o opravdu důležitou a velkou událost, pak si na sebe vezměte velkou večerní – tedy dlouhé plesové šaty. Pokud ve skříni nic vhodného nenajdete, vydejte se do půjčovny společenských šatů, kde vám poradí, jaká róba bude na danou příležitost nejvhodnější a co vám bude slušet. V případě méně formálních akcí si můžete obléknout i krátké šaty, délka by však vždy měla dosahovat minimálně po kolena.

 

Punčochy – ano nebo ne?

Silonky tvoří nedílnou součást společenského ustrojení. Dbejte na to, aby byly v barvě co nejvíce podobné vaší pokožce. Pokud jsou tmavší nebo světlejší nehezky upoutávají pozornost. Vyvarujte se hlavně lesklých variant, silonky by měly být co nejméně nápadné a téměř neviditelné. Budete-li si obouvat boty s otevřenou špičkou, pak na punčochy rovnou zapomeňte.

 

Nepodceňte spodní prádlo

Důležitou úlohu na finálním vzhledu sehrává spodní prádlo. Nemělo by z oblečení vykukovat nebo se pod ním nepěkně rýsovat, aby nekazilo výsledný dojem. Vhodné rozhodně nejsou podprsenky s průhlednými ramínky, které působí velice nevkusně a lacině. Sáhněte raději po prádle bez ramínek nebo s odnímatelnými ramínky, která můžete šikovně křížit tak, aby pod společenskými šaty nebyly vidět. Budete vypadat mnohem elegantněji.

 

 

Dejte si na čas!

Finální tečku dotváří účes a make-up. Chcete-li si ušetřit čas a nervy, pak se svěřte do rukou odborníků. Pokud si na to troufnete sami, pak si na vše vyhraďte dostatek času. Vytvořit vysoký drdol nebo elegantní vlny přece jen nějakou chvilku zabere. Pak už jen stačí zvolit ty správné šperky a můžete vyrazit do víru plesového života!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.