Výhody a nevýhody jednotlivých typů oken. Pořiďte ta správná

Výhody a nevýhody jednotlivých typů oken. Pořiďte ta správná

Chcete vyměnit stará okna a nevíte, jakým typem je nahradit? Na výběr máte hned z několika variant, přičemž každá z nich je vhodná pro jiné případy. Všechny navíc mají své výhody, ale i nevýhody. Čtěte dále a dozvíte se více informací o jednotlivých druzích oken.

 

Nenáročný plast

Když se rozhodnete pro plastová okna, získáte v poslední době velmi oblíbenou variantu, která nabízí mnoho výhod. Jednou z předností oken s plastovým rámem je nenáročná údržba. Stačí je pouze omýt a nemusíte se starat o nový nátěr. Nabízí také velmi dobrou tepelnou izolaci. V závislosti na kvalitě také můžete očekávat poměrně dlouhou dobu životnosti. Další výhodou je i nízká cena, ale při výběru nejlevnějších variant musíme počítat s možnou kratší životností.

 

Po staletí používané dřevo

Dnes pomalu ustupují plastovým modelům, ale i přesto se vyrábí nová a ještě lepší dřevěná okna. Jejich předností je opravdu dlouhá životnost. V moderních verzích se navíc nemusíme ani příliš trápit s natíráním, protože jde o dřevo speciálně ošetřené. Dosahují i velké tepelné izolace. Jen stěží bychom hledali nevýhody. Snad jen mírně vyšší pořizovací cena.

 

Pevný hliník

Opravdu mechanicky odolná a pevná hliníková okna mají dlouhou dobu životnosti a výjimečně vypadající vzhled. Výhodou je i možnost umístění speciálních formátů skel. Hodí se hlavně k moderním či průmyslovým stavbám.

 

Kvalitní špaletová okna

Můžete je chtít na chalupu, chatu, nebo je musíte zvolit u budov spadajících do kulturního dědictví. Špaletová okna v moderním provedení se však elegantně vypořádávají s nedostatky jejich starších příbuzných. Snadno se ovládají, dobře vypadají a nabízí velmi dobrou tepelnou izolaci. Vzhledem k tomu, že jde o nepříliš standardní řešení, je jejich nevýhodou vyšší cena.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.