Vůně mohou pomoci zlepšit náladu i zmírnit stres

Že různé vůně na nás působí různě je známo už dlouho. Ne nadarmo různé báby kořenářky kromě čajů míchaly i vonné směsi nebo voňavé františky. Víte, jak která vůně působí na vás?

Vůně mohou pomoci zlepšit náladu i zmírnit stres

Jaro je ročním obdobím, kdy vše v přírodě ožívá, roste a kvete a zvířata se probírají z dlouhého spánku. Často se ale my, lidé, cítíme snad ještě hůře než v zimě. Zmáhá nás jarní únava, máme nedostatek energie a dovolená je daleko. Zkuste do boje s jarní únavou zapojit i vůně, energii vám dodají citrusové vůně jako je pomeranč, litsea cubeba nebo šťavnatý grep. Lépe se soustředit pomůžou vůně dřevin, cypřišů a cedrového dřeva, ale i rozmarýnu nebo tymiánu.

Kromě únavy často řešíme i stres a problémy s nespavostí. V tom případ sáhněte po vůních, které mají zklidňující, relaxační a antistresové účinky. Pomoci si odpočinout může levandule, meduňka, mořská sůl, heřmánek, šalvěj nebo bazalka. Nejlepší je využít vlastnosti vonných olejů, pár kapek nakapat do vody do misky aromalampy a zahřát nad čajovou svíčkou. Kromě vůně vás zklidní i pohled do plamene svíčky a celkově navodí hořící svíčka pohodovou atmosféru.

Vůně dokážou vyvolat často dávno zapomenutou vzpomínku, ovlivnit naši náladu, nabít energií nebo naopak pomoci usnout. Nemusí vždy fungovat na každého, vůně si vybírejte především s ohledem na svůj vkus a oblíbenost vůní. Máta může pomoci s bolestí hlavy, ale pokud ji nemáte rádi, ani ji nezkoušejte použít, hlava by vás bolela ještě víc. Vsaďte spíše na některou ze svých oblíbených vůní, které ve vás vyvolají dobrou náladu a dopřejte si chvilku odpočinku. Různé druhy vonných olejů do aromalamp i pro masáž najdete na www.puritas.cz a nemusíte je používat jen doma. Pár kapek na chomáčku vaty v autě vám zaručí, že vaše oblíbená vůně vás bude provázet na cestách a zlepšovat vám náladu, kdykoli usednete za volant.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.