Vše, co byste měli vědět o e-kouření

Jste náruživí kuřáci, ale začaly vám vadit negativní postoje vašeho okolí, neustálý ranní kašel a kouř s nevábným aroma? Své pravidelné cigaretky se však nejste schopni vzdát? Pak pro vás existuje jen jedno řešení ulevující vašemu zdraví. Tím je pořízení stále oblíbenější e-cigarety, která v posledních letech zažívá opravdu závratný boom. Pokud o zdravějším elektronickém kouření ještě mnoho nevíte, nevadí. Připravili jsme pro vás shrnující článek, který jasnou a stručnou formou popisuje vše, co byste o této příznivější alternativě měli určitě vědět.

Vše, co byste měli vědět o e-kouření

Princip fungování elektronických cigaret

Elektronické cigarety fungují pomocí bateriemi poháněného obvodu. Díky tomuto zařízení vdechujete potřebný nikotin. Při inhalaci vzduchu z trubičky se probudí k životu atomizér neboli topné tělísko vyvolávající množství nastavené dávky. Oblíbená je možnost použití různých příchutí nebo aromat. Na trhu je jich celá řada, takže vybrat si můžou i ti nejnáročnější kuřáci.

 

E-cigarety jsou zdravější alternativou vaší závislosti

Vzhledem k tomu, že elektronická cigareta neobsahuje tolik zdraví škodlivých látek jako ta klasická, ji můžeme označit za zdravější nikoli úplně nezávadnou. Nejpodstatnějším rozdílem jsou chybějící dehet a rakovinotvorné karcinogeny vyskytující se při spalování. Náplň do elektronické cigarety obsahuje pouze nikotin, tedy látku, díky níž své neřesti nemůžete dát sbohem. Jak již bylo uvedeno, dopřát si můžete mnoho druhů vůní a příchutí. Neobvyklé nejsou ovocné či vanilkové náplně. Záleží pouze na vás, zda si chcete kouření ještě zpříjemnit, nebo radši zůstanete u léty ověřené příchutě tabáku. Velký výběr produktů nabízí specializovaný obchod e-shop www.e-cigarety.cz, kde najdete vše, co potřebujete.

 

Příznivý dopad na váš finanční rozpočet

Zasvěcení i nezasvěcení moc dobře vědí, že kouření je opravdu drahý špás. Rok od roku se tento trend ještě zhoršuje. Zvyšují se spotřební daně na tabák, a krabička cigaret je tak stále dražším produktem. I proto se spousta kuřáků rozhodla pro přechod na e-cigarety. Průměrná měsíční úspora při stejné intenzitě užívání může být až pětinásobná. A to už se opravdu vyplatí.

 

Vaše okolí zajásá

Už jste nemohli poslouchat řeči o tom, že někomu tzv. smrdíte pod nos? Nevadí, odteď dostanete pochvalu. Zatímco dříve jste na své okolí vyfukovali nepříjemný kouř, nyní ho potěšíte příjemnými aromatickými vůněmi v podobě neobtěžující vodní páry. Pozitivní dopad mají elektronické cigarety i na zdraví vašich přátel a rodiny. Tím, že do světa nevypouštíte nebezpečné látky, šetříte zdraví pasivních kuřáků, což je ohleduplné a mělo by to být samozřejmostí.

 

E-cigareta je výborným způsobem při odvykání

Rozhodli jste se s dlouholetým zlozvykem skončit úplně? I tak vám elektronická cigareta může výborně pomoci. Velmi často se stává, že kuřáci přešlí na elektronické kouření se po čase rozhodnou dát cigaretám vale už napořád. Díky možnosti nastavit si přesné dávky nikotinu, máte pod kontrolou užívané množství. Dávky si můžete postupně snižovat, až nebudete potřebovat kouřit vůbec.

 

Jak si vybrat náplně do elektronické cigarety

Příchuť náplně do elektronické cigarety neboli liquidu necháme na vás, ovšem doporučujeme vybírat značky prověřených výrobců. Mezi ty nejznámější patří Liqua a Dekang. Následný výběr podřizujte množství nikotinu, který odpovídá intenzitě kouření. Extra lehké cigarety nahrazují náplně s obsahem nikotinu do 3 mg, lehké se pohybují v rozmezí 3-6 mg, silné cigarety nahradí liquidy s obsahem nikotinu 9 mg a více. Skvělou vychytávkou jsou náplně bez nikotinu. Zůstane vám s nimi pocit kouření, ale nebudete prohlubovat svoji závislost.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.