Víte, jak jsou pro hubnutí důležité bílkoviny?

Víte, jak jsou pro hubnutí důležité bílkoviny?

Nedostatek bílkovin poznáte tak, že vás může bolet hlava, budete se cítit unavení a budete mít nezvladatelnou chuť na sladké. Víte, jakými potravinami a jakými doplňky stravy co nejrychleji bílkoviny doplnit a proč jsou pro hubnutí tak důležité?

 

1) Obnovují buňky a regenerují

Bílkoviny slouží k tomu, aby v těle obnovovaly buňky a zároveň tak hojí a regenerují tkáně. Pokud jste začali posilovat, jsou pro vás bílkoviny naprosto nezbytné. Můžete je doplnit potravinami nebo potravinovými doplňky, které jsou určené nejen pro sportovce.

 

2) Kolik denně sníst bílkovin

Každý den byste měli sníst dostatečné množství bílkovin, které si jednoduše vypočítáte. Na každý kilogram vaší váhy byste měli přijmout zhruba 0,5 až 1,5 gramu bílkovin. Jen díky tomu se budou vaše svaly po cvičení regenerovat a váha půjde dolů.

 

3) Bílkoviny v potravinách

Vybrat si můžete z čerstvých potravin, nejvíce bílkovin obsahuje maso, ryby, vejce nebo mléčné výrobky. Velké množství bílkovin najdete také v luštěninách, nejvíce jich mají fazole. Skvělou možností jsou také proteinové nápoje, proteinové tyčinky nebo oblíbené proteinové palačinky, které se hodí ke snídani, ale i k večeři.

 

4) Zbavte se chutí na sladké

Když budete mít dostatek bílkovin, tak nebudete mít stále chuť na sladké. Pokud přidáte na bílkovinách a do svého jídelníčku zařadíte alespoň jednou denně protein, tak zjistíte, že nemáte neustálý hlad a že se cítíte lépe i po psychické stránce.

 

5) Nezapomínejte na vitamíny

Kromě bílkovin je důležité doplnit také potřebné vitamíny. Ty doplníte například čerstvou zeleninou nebo ovocem, to se snažte dávat jen dopoledne a vybírejte si raději jablka, grepy nebo ananas. Raději se vyhněte banánům, které se však skvěle hodí po cvičení, i když jste si před ním dali spalovač tuků pro lepší výkon.

 

6) Bojujte proti onemocnění

Při nedostatku bílkovin na vás mohou útočit viry a bakterie, jste náchylnější k nachlazení a vaše tělo se jen těžko brání. Můžete mít také jemné a roztřepené vlasy nebo lámající se nehty. Uvidíte, že když do svého jídelníčku zařadíte více bílkovin, ať už v podobně proteinových palačinek doplněných zeleninou a masem nebo syrovátkovým proteinem, změna bude velká.

 

7) Buďte znovu plní života

Pokud je příjem bílkovin nedostatečný, tak se to může projevit také na váze. Celé tělo zadržuje vodu a následně vám otékají nohy, kotníky a zvyšuje se vaše váha. Můžete se cítit nafouklí a pohyb je pro vás nepříjemný. Při doplnění bílkovin se budete cítit opět svěží a budete si moct užívat nejen sport, ale i běžné každodenní činnosti, jako je například procházka se psem nebo hraní s dětmi na hřišti.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.