Vánoční osvětlení kouzlí na oknech

Vánoční osvětlení kouzlí na oknech

S vánočními svátky máme spojený stromeček, dárky, adventní svícny a věnce a také výzdobu oken bytu či domu. Většinou se objeví na oknech až s příchodem adventu, někdy ale pro radost svou nebo dětí blikající světélka zapojíme dřív.

Ve většině domácností se světelné řetězy nebo jiné vánoční osvětlení používá a to jak na stromeček, tak pro výzdobu oken a dveří. Díky mnoha druhům a typům řetězů už nejsme odkázáni jen na jednu barvu žároviček a jeden tvar, ale můžeme si okna vyzdobit řetězy se sněhovými vločkami, šiškami nebo třeba andílky. Také barvy lze střídat a využívat různých efektů, rychlé či pomalé blikání, přechody z jedné barvy na druhou nebo trvalé svícení. Je dobré předem vědět, do jaké místnosti má vánoční světelný řetěz přijít, protože prudké střídání barev nebo velmi rychlé blikání může například při umístění v dětském pokoji rušit děti při usínání. Zvolíme k nim tedy jemnější verzi a výrazné efekty ponecháme třeba do chodby nebo obývacího pokoje, kde v noci nebudou nikoho rušit.

Osvícená okna totiž nedělají radost jen nám doma, ale také všem lidem, kteří jdou okolo. Večerní procházky po ulicích, kde mnoho oken svítí, patří k nezapomenutelným zážitkům pro děti i dospělé. Vánoční osvětlení může mít mnoho podob, ze světelných řetězů lze vytvarovat symboly Vánoc nebo je naopak na okna umístit bez přesného tvaru. Barevně může být každé okno osvětlené jinak a kolemjdoucí venku třeba jen hádat, kde je pokoj holčičky, kde chlapečka a kde má rodina stromeček nebo kuchyni. A některý pokoj třeba nebude mít řetěz žádný, zato od rámu okna porostou světelné rampouchy nebo uprostřed okna bude jen zářit velká hvězda. Výběr vánočního osvětlení je opravdu široký.

Není nutné zoufat ani v případě, že třeba v chodbě nebo na schodišti nemáte zásuvku pro zapojení elektrického osvětlení. Jednoduše použijte vánoční osvětlení na baterie, ke kterému není nutné přivádět elektřinu, ale jako zdroj slouží právě baterie. Nemusíte tak nechat některé okno smutné a bez výzdoby. Jejich výhodou navíc je, že dekorace na baterie můžete kdykoli snadno přemístit a tak si je třeba večer užívat u rodinné večeře a na noc umístit na parapet okna. Oblíbené jsou i u dětí, kde mohou sloužit jako noční světlo pro usínání a klidný spánek, pokud děti nechtějí spát v úplné tmě. Pak pro ně najdete i celoroční využití.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.