Vánoce jsou za dveřmi

Rok se s rokem sešel a už tu zase máme předvánoční čas a s ním spojený stres se sháněním a vymýšlením vhodných dárků pro naše blízké.

Vánoce jsou za dveřmi

Možná si říkáte, že v říjnu a listopadu je ještě spousta času na shánění dárků, ale pokud jste se stejně jako já rozhodli letos Ježíškovi trochu pomoci a vánoční dárky si vyrobit sami, je nejvyšší čas začít. Mým Vánocům letos vládne Scrapbooking.

Pokud si nevíte rady s dárkem pro babičku, neváhejte ani vteřinu sedněte si k počítači a začněte vybírat fotky. Určitě ji potěšíte albem z vašeho dětství, do kterého dáte fotky třeba ze společně strávené dovolené, nebo z letních prázdnin strávených na chatě a doplníte je popisky s daty. Pokud již máte vlastní děti, udělejte babičce mini album do kabelky, ať se může pochlubit na cestách. Stejně tak jako babičku, tak i vašeho partnera jistě překvapíte albem s fotkami z vaší letní dovolené.

Dalším skvělým dárkem může být vlastnoručně vyrobený kalendář, který můžete doplnit fotkami a drobnými dekoracemi. Tento dárek se mi velice osvědčil a má u nás v rodině již několikaletou tradici.

Jestliže se necítíte na tak velký projekt, jako je fotoalbum, můžete začít něčím jednodušším. Vyrobte pro své blízké třeba Vánoční přáníčko. Na výrobu takového přáníčka vám postačí jen pár základních věcí z nepřeberného množství scrapbookového materiálu, jako jsou například papíry s vánoční tématikou, raznice, drobné dřevěné či filcové dekorace, nebo razítka s českými vánočními texty. Pokud jste již scrapbookingu propadli, nebo k němu jen přičichli a chcete něco víc, nebojte se sáhnout po vyřezávacím a embossovacím strojku jako je třeba Big Shot a uvidíte, že pak vám práce půjde sama od ruky. Nejste-li sami duší tvořivou, ale máte doma tvořilku a nevíte čím ji potěšit, zkuste třeba dárkový poukaz do scrapbookového obchodu, nebo si společně vyzkoušejte tvořit na nějakém tom workshopu. Ať tak či onak, určitě zjistíte, že je skvělý pocit si něco vyrobit vlastníma rukama a ještě lepší pocit je když tím dokážete někoho potěšit.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.