Valentýn přichází – jak se na něj připravit, pokud se vám do toho nechce?

Valentýn přichází – jak se na něj připravit, pokud se vám do toho nechce?

Svátek svatého Valentýna již pomaličku klepe na dveře a obchodníci se již mezi povánočními slevami začínají věnovat i tomuto svátku. Je mnoho párů, které se rozhodly tento svátek bojkotovat a „nesedat na lep“ komerční stránce tohoto svátku, každopádně je i mnoho těch, kterým nevadí investovat pár korun ve prospěch vyjádření lásky své drahé polovičce i v tento den.

 

Jak svátek vznikl?

Je pravděpodobné, že oslava tohoto dne je odvozena ze svátku Lupercalia, který byl slaven ve starověkém Římě. Oslavy probíhali tak, že v předvečer 14. Února byly do tzv. uren lásky vloženy lístečky se jmény dívek. Další den si z urny tahali mladí muži lístečky, které jim určili, která z dívek bude jejich vyvolená pro další rok.

O něco rozšířenější příběh o vzniku tohoto svátku je připomenutí dne, kdy byl popraven kněz, který navzdory císařskému zákazu oddával mladé páry.

Dost ale historie. Mnoho mladých mužů s příchodem tohoto dne trápí něco zcela jiného, než proč a jak se k nám tento trend dostal. Vybrat ten pravý dárek na Valentýna pro svoji přítelkyni totiž může být v některých případech opravdu oříšek.

Nejen, že každá přítelkyně ocení něco jiného (i když pravdou je že diamanty či oblíbený značkový parfém pravděpodobně ocení téměř každá žena), za zvážení stojí i hodnota daru.

Atmosféru romantického večera totiž dar neúměrně drahý, či příliš levný, může nepříjemně poznamenat.  Stejně tak, jak již bylo zmíněno, určitá znalost partnerčiných preferencí nebude od věci. Některou totiž může potěšit spíše něco praktičtějšího, třeba speciální valentýnské svícny na svíčky, které na stole či poličce udělají parádu a prostoru dodají nádech svátečnosti i během všedních dní, nebo třeba zamilovaný hrneček, který ženě vašeho života připomene každé ráno to, že je pro vás výjimečná. A co krásnějšího po ránu může člověku dodat optimismus a radost, než důkaz lásky a náklonnosti.

Další variantou jsou šperky či bižuterie. I originální náramek, který může mít vaše vyvolená pořád při sobě, rozhodně nebude krokem nesprávným směrem.  Podobný módní doplněk může mít při sobě při každé příležitosti a na každém kroku bude milou připomínkou nejen krásně stráveného valentýnského večera.  Navíc stylově doladí každý outfit, ať už sportovní, či elegantní.

 

A co květiny?

Řešíte každoročně otázku květin? V případě, že váš vztah má ty opatrné začátky již za sebou, vzmužte se a jakmile bude vhodná příležitost, zjistěte, co si vaše přítelkyně o květinách myslí. V dnešní době je totiž mnoho dívek a dam, které darování květin považuje za poslední pozůstatky gentlemanského a rytířského postoje k ženám, ale již je i spousta těch, které, ať už v rámci emancipace, či touhy žít ekologičtěji a více v souladu s přírodou.

Takže ne každá váš pugét růží ocení. Některé to mohou vnímat jako zbytečné a neoriginální gesto. Takže opatrně i s touto „klasikou“.

 

Co ještě by měl takový dar splňovat?

Zmínku o praktickém využití daru neberte bez rozmyslu. Je možné, že máte-li doma ženu, jejíž největší koníček je pečení, vaření a zkoušení nových receptů, kuchyňským prkýnkem či zástěrou k vaření s valentýnskou tematikou, ji pravděpodobně pobavíte i  potěšíte. Vězte, že je ale jedna z mála. Mnoho žen totiž upřednostní alespoň v tento den určitou míru romantiky. Proto, pokud si opravdu nejste jistí, čím uděláte své vyvolené radost, nestyďte se požádat o drobnou nápovědu některou z blízkých kamarádek. Minimálně základní informace ohledně květin a čokolády a zda zvolit při výběru směr klasický či raději originální, jistě od kamarádek získáte.

Vzpomeňte na zlaté přísloví – „dvakrát měř, jednou řež“ – je vhodné mít toto moudro na paměti i v otázce příprav na valentýnské oslavy.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.