Upravujeme a tiskneme fotografie

To, že za fotografií nestojí jen fotoaparát, ale i program, v němž vyfocenou fotografii upravujeme, je všeobecně známé. Základní úpravy fotografií jsou poměrně snadnou záležitostí a naučí se je i laik. Pokud fotografujete, úpravám fotografií byste měli věnovat náležitou pozornost. Ony totiž vaše obrázky vylepší.

Upravujeme a tiskneme fotografie

Jsou samozřejmě úpravy a úpravy. Profesionální retušéři si s jednou fotografií dokážou hrát celé hodiny. A i pak dodají, že ještě je co vylepšovat. Ale je to ve vašem zájmu? Aby se model na fotografii nepoznal?

 

Investujte do Photoshopu

Pro úpravy fotografií slouží speciální k tomu určené programy, ať již se jedná o Photoshop, Zoner photo studio, speciální programy má Windows a ty základní jsou i ke stažení na internetu. Chcete-li ovšem ze svých fotografií vytěžit maximum, doporučuji investici do profesionálního Photoshopu. Ten se pak budete muset naučit ovládat. Pro tento účel doporučuji pořídit si nějakou kvalitní příručku (i z té se hodně naučíte), nebo se přihlásit na kurs práce s Photoshopem. Na něm se naučíte úplně vše.

 

Jak upravit fotku

Zpočátku si vystačíte se základními úpravami, tedy jak zmenšit fotku a jak ji upravit. Mezi tzv. základní úpravy patří změna velikosti fotografie, přidání či ubrání kontrastu, saturace, oříznutí a narovnání fotografií, aplikace filtrů, černobílá konverze, vyrovnání barev, práce s kanály, vyvážení bílé atd. Speciální kategorií je odstraňování skvrn, vrásek a všeho, co na obrázek nepatří, tedy retušování, jež už ovšem vyžaduje jistý trénink. Ty nejzákladnější kroky jsou ovšem prosté. Spoustu rad na téma jak upravovat fotky najdete i na internetu spolu s velmi praktickými videonávody.

 

Tisk fotografií

Jste-li s fotografií či fotografiemi už spokojení, zřejmě přistoupíte k dalšímu kroku, kterým je jejich vyvolání. Disponujete-li vlastní barevnou tiskárnou a fotografickými papíry, můžete si fotografie tisknout sami. Pak si budete muset nastudovat, jak vyvolat fotky právě na vaší tiskárně.

 

Tiskněte na empikfoto.cz, nebo empikfoto.sk

Skutečnost ale bohužel bývá taková, že se to při cenách cartridgí a fotografického papíru moc nevyplatí. Větší tisk (větší množství fotografií) rozhodně doporučujeme zadat do tiskárny. Velmi slušné ceny najdete například na empikfoto.cz, kde vás jedna fotografie vyjde na neskutečné 2 koruny! Na tuto cenu se při domácím tisku rozhodně nedostanete.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.