Udělejte si žehlení zábavnějším

Nejméně oblíbenou domácí prací je žehlení. Dovedete si však představit, že se žehlení můžete vyhnout správným praním a následným chytrým poskládáním prádla? Zároveň vám žehlení ulehčí výběr správné žehličky. A rozhodně vás pobaví nápady, co vše můžete se žehličkou vyzkoušet.

Udělejte si žehlení zábavnějším

Jak se vyhnout žehlení

· Chytře prádlo pověste

Prvním krokem, jak prádlo pověsit správně a tak, abyste nemuseli trávit hodiny žehlením, je řádné protřepání. Ihned po vytažení prádla z pračky jej protřepte, otočte oblečení naruby a pověste ho tak, že kolíčky umístíte do švů.

· Vyhlaďte prádlo ručně

Košile, svetříky, šaty a další jemné kousky oblečení můžete pověsit na ramínka a nechat je tak uschnout. Následné žehlení napařovací žehličkou některých kusů oblečení nebude potřeba a u ostatních stačí na nízkou teplotu prádlo jednoduše přežehlit. Pozor si však dejte na bavlněné a pletené oblečení, aby se vám na ramínku zbytečně nevytahalo.

· Poskládejte ho do skříně

Prádlo posbírejte a vyhlaďte při skládání. Když například rifle, trička a další kousky oblečení sundáte a poskládáte správně, tak je nemusíte ani žehlit. Prádlo vyrovná také to, že oblečení naskládáte do komínků.

 

Další tipy

1. Nezapomínejte na kvalitní prášek, vhodnou aviváž a správnou teplotu při praní. Díky tomu bude prádlo méně zmačkané.

2. Spodní prádlo nežehlete. Pro prádlo to ani není dobré a ničí se tak jeho elasticita.

3. Pokud se chcete vyhnout žehlení ložního prádla, tak volte krepové nebo saténové povlečení, které nemusíte žehlit.

4. Při žehlení stačí, když vyžehlíte jen jednu stranu oblečení, nemusíte prádlo otáčet a žehlit ze všech stran.

Jakou žehličku koupit

Žehlička by měla být součástí každé domácnosti. Správnou žehličku vybírejte podle toho, kolik prádla perete a jaké oblečení se nachází ve vašem šatníku. Mezi nejoblíbenější žehličky patří napařovací žehličky. Horký vzduch totiž prádlo změkčuje a oblečení se vám tak bude žehlit téměř samo. Vyzkoušet můžete například napařovací žehličku Orava ZE-109. Ta má nejen dokonalý rozptyl páry při žehlení, ale také výbornou klouzavost žehlící plochy, která je keramická. Tato žehlička je lehká a můžete s ní žehlit i prádlo zavěšené na věšáku nebo na ramínku. Napařovací žehlička značky Orava se totiž pyšní funkcí vertikálního žehlení parními rázy. Oblíbíte si také funkci Self Clean, kdy můžete pokropit žehlenou látku pomocí vodní trysky.

 

Vtipné, ale chytré použití žehličky

Zajímavým nápadem je použít žehličku na laminování. Vložte papír do plastových desek, přikryjte ručníkem a přežehlete. Budete překvapeni.

Žehličku můžete použít také při odstraňování vosku, při vyrovnání chlupů na koberci nebo při lepení starší samolepek na nábytku.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.