Terasa z WPC materiálu – bezúdržbové řešení

Ještě před tím, než se pustíme do klasického výčtu výhod, proč se zrovna rozhodnout pro WPC materiál k vytvoření moderní terasy si tento materiál trochu přibližme.

Terasa z WPC materiálu – bezúdržbové řešení

Pod zkratkou WPC se ukrývá obecný název pro kompozitní materiály, které se zhotovují ze dřeva a polymeru. Je tomu už celých 15 let, kdy se tato technologie objevila na trhu úplně poprvé. Vynález přišel ze Severní Ameriky, kde je v těchto dnech již standardem výstavby jakékoliv venkovní podlahy nebo terasy. U nás jsou k vidění i jako menší přídavný chodník kolem venkovního bazénu.

 

Hlavní výhody WPC terasy

WPC terasy jsou díky unikátnosti materiálového složení odolné vůči hnilobě, plísni i vůči napadení hmyzem. Mezi další výhody rozhodně patří zachování stálé barvy a odolnost vůči sesychání, kroucení a všem změnám klimatických podmínek. Ve své podstatě jde o mimořádně odolný materiál, proto je oblíbený takřka po celém světě a nic nenasvědčuje tomu, že by se v dohledné době mělo cokoliv měnit.

Po vzhledové stránce dokáže skvěle podtrhávat vizuální efekt dřevěného povrchu. WPC je uměle vytvořeným dřevem, které od toho pravého je prakticky k nerozeznání a navíc přináší nad rámcové výhody prodlužující celkovou životnost materiálu. O dřevěné povrchy je nutné se pravidelně starat a opečovávat je. WPC je z pohledu porovnání se dřevem bezúdržbové.

Proč WPC a ne dřevo?

Dřevo je bezesporu kvalitním přírodním materiálem, přece jen má celou řadu svých nevýhod. WPC se oproti němu nekroutí a netvoří třísky. Má sníženou nasákavost vody a je celkově odolnější vůči vysokým teplotám i mrazu. WPC terasy není nutné podrobovat ochranným nátěrům a životnost je odhadována na 20 až 25 let. Na trhu je pouhých 15 let a doposud jsou první výrobky a zhotoveniny v perfektní kondici.

Více o materiálu a nákupu naleznete na webových stránkách https://www.nejlevnejsipolykarbonat.cz/.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.