Solární sprchy do domu i na chalupu

Praktický doplněk, který vám zpříjemní léto na chalupě i doma. Solární sprchy jsou jednoduché zařízení, díky kterému nemusíte pro možnost omýt se teplou vodou překopávat celý pozemek kvůli rozvodům vody. O všechno se postará sluníčko.

Solární sprchy do domu i na chalupu

Solární sprcha funguje na velmi jednoduchém principu černého vaku s hadicí, který naplníme vodou a počkáme, až v něm vodu slunce ohřeje. Pak vak zavěsíme nad sebe, povolíme ventil a máme teplou vodu k dispozici. Kdykoli a kdekoli, vak je přenosný a tak není problém ho sbalit a rozbalit kdekoli je potřeba. Praktické využití solárních sprch oceníte na chalupě, v kempu, na dovolené v přírodě, ale i doma u bazénu nebo na zahrádce. Vaky se vyrábí v několika objemech a platí, že čím více vody do vaku dáme, tím déle ji bude slunce ohřívat.

Na chalupě nebo chatě stále ještě mnoho z nás nemá tekoucí vodu a třeba ji ani zavádět nechce. Útěk od civilizace a trocha toho nepohodlí k přírodě a dovolené patří, i přesto občas zatoužíme po teplé vodě a možnosti se opláchnout a umýt. Solární sprchu tak stačí ráno naplnit vodou a nechat ohřát a máme teplou sprchu zajištěnou. Můžeme si i pro sprchu postavit malý přístřešek nebo zábranu s rohoží a hadici napojit na sprchovou hlavici pro vyšší komfort. Na zimu pak jen vak necháte vyschnout, složíte a uskladníte až do dalšího použití na jaře.

I na zahradě může být solární sprcha dobrým společníkem. Pokud máte bazén, využijete ji především kvůli hygieně pro opláchnutí se před vstupem do bazénu, tak jak to znáte z koupališť a plováren. Drobný nepořádek, listí nebo prach smyjete pod sprchou a díky tomu váš bazén vydrží déle čistý a budete potřebovat i méně chemie. Stejně tak se můžete opláchnout poté, co bazén opustíte. To jistě uvítají všichni, kdo jsou citliví na chemicky ošetřenou vodu. Pokud nemáte bazén, je sprcha příjemným osvěžením v horkém dni a ani nemusíte čekat, až se celý objem opravdu ohřeje, chladnější voda jistě přijde v tropickém počasí vhod. Teplou vodu pak oceníte večer po celodenní práci.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.