Sledujete české krimiseriály?

V posledních letech začala Česká televize vysílat nové krimiseriály, které začaly těm zahraničním směle konkurovat. Přehledy sledovanosti ukazují, že se české detektivky často stávají nejoblíbenějším pořadem večera i celého dne.

Sledujete české krimiseriály?

Případy 1. oddělení

Příběhy pražské kriminálky natočené podle skutečných událostí se začaly vysílat na začátku roku 2014. Jedním ze scénáristů je šéf oddělení vražd Josef Mareš, který se na vyšetřování skutečných případů podílel a podílí. Seriál je oblíbený i u skutečných kriminalistů (na rozdíl od jiných filmů s touto tematikou). Od začátku svého vysílání měly Případy 1. oddělení velmi vysokou sledovanost, která se pohybuje kolem 1,8 mil. diváků.

 

Detektivové od Nejsvětější trojice

Dějištěm vražd a podivných událostí se stalo také historické a univerzitní město Olomouc. Knižní mi předlohami jsou knihy olomouckého univerzitního pedagoga Michala Sýkory. První sérii Případ pro exorcistu natočenou režisérem Janem Hřebejkem sledovalo kolem 1,4 mil. diváků. Minisérie byla nominována na Českého lva v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie. Velkou diskuzi rozpoutalo pokračování, seriál Modré stíny, který velmi netradičním způsobem natočil režisér Viktor Tauš.

„Nejpodstatnější je, že celá ta série Detektivové od Nejsvětější Trojice je adaptací skvělých knížek. Z mého pohledu jsou unikátní tím, že každý ten román se pohybuje na platformě jiného žánru. Takže se odeberete se svými oblíbenými protagonisty pokaždé do jiného žánru, a to je myslím mezi detektivními sériemi u nás výjimečné,“ řekl ČTK režisér Tauš.

Do vysílání se připravují další pokračování cyklu Detektivů od Nejsvětější Trojice. Za pár dní nás čeká trilogie Pět mrtvých psů. Bude pojednávat o záhadném zmizení medvědů ze zoologické zahrady v Olomouci. Pro Českou televizi ji režíroval Jan Hřebejk.

 

Brněnský Labyrint

Seriál Labyrint  o vrahovi, který se inspiruje obrazem Poslední soud Hieronyma Bosche, kombinuje žánr thrilleru a detektivky. Příběh se odehrává v Brně a jeho okolí, nitky děje vedou také na Slovensko. Labyrint byl nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál. Vzbudil pozornost i v zahraničí, zájem o jeho koupi projevily televize z Francie, Itálie, Turecka, USA a další. Režisér Jiří Strach slibuje pokračování: „Prozatím můžu zmínit, že jsme se, i z diváckých reakcí, významně poučili, jak druhou sérii vyprávět napínavěji, zajímavěji, strašidelněji a chytřeji.“

Máme se tedy jako diváci na co těšit.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.