Šatní skříň snů? Nejde jen o velikost

Pokud řeknete ženě, aby si představila šatní skříň snů, vymodeluje si v hlavě obrázek vestavěné skříně od podlahy až ke stropu podél celé zdi, která je plná oblečení. Tohle bohužel nejde vždy splnit, obzvlášť jestliže bydlíte v menším bytě, ovšem aspoň přiblížit snu se můžete.

Šatní skříň snů? Nejde jen o velikost

Šatní skříně jsou důležitým kusem nábytku v každé ložnici. Dokonce mohou být i dominantou pokoje, když zvolíte nějaký osobitý model. Je poměrně jedno, jestli se ve vašich představách vznáší minimalistická bílá šatní skříň, dřevěná varianta či vlastně ještě nevíte, o co máte zájem. Výběr je totiž široký.

 

Venkovní vzhled je sice hezký, ale nakoukněte i dovnitř

Všichni lidé mají tendenci soudit podle obalu a design je samozřejmě důležitý. Skříň musí pasovat do místnosti, měla by vás zaujmout na první pohled. Jenže vzhled zvenku není všechno. Co uvidíte, jakmile otevřete dveře?

Police má každá skříň, na nich není nic zvláštního. Pro většinu oblečení postačí, i když kupříkladu na ponožky se hodí mít v polici položenou nějakou dekorativní bedýnku. Každý však vlastní také kabáty, košile, ženy šaty či sukně, které se lépe skladují pověšené. Proto by šatní skříně měly mít aspoň krátkou tyč na zavěšení.

 

Na maličkostech záleží

Například na způsobu otevírání. V poslední době jsou hodně oblíbené posuvné dveře. Taková skříň s posuvnými dveřmi totiž ušetří značnou část prostoru. Můžete vedle ní nechat jen úzkou uličku na procházení, s otevíráním není potřeba počítat.

Dále byste mohli požadovat mít na dveřích skříně zrcadlo. Ostatně je praktické obléci se a hned se podívat, jak vám vybraný outfit sluší. A opět tím ušetříte místo – nebudete muset dávat zrcadlo nikam na zeď.

Co se ještě hodí, mohou být opatření hran proti poškrábání a ťuknutí, či kvalitní madla. Raději kovová a hliníková než plastová, protože ta se pravděpodobně časem zlomí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.